Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕН ЕСХАТОЛОГІЇ: РЕЛІГІЙНИЙ ТА КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТИ

ФЕНОМЕН ЕСХАТОЛОГІЇ: РЕЛІГІЙНИЙ ТА КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТИ

Назва:
ФЕНОМЕН ЕСХАТОЛОГІЇ: РЕЛІГІЙНИЙ ТА КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,55 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Мазницький Богдан Юрійович
УДК 236
ФЕНОМЕН ЕСХАТОЛОГІЇ: РЕЛІГІЙНИЙ
ТА КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТИ
09.00.11 –релігієзнавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі культурології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
БОНДАРЕНКО Віктор Дмитрович,
Національний педагогічний університет імені
М. П. Драгоманова, завідувач кафедри культурології.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук
ЄЛЕНСЬКИЙ Віктор Євгенович,
Інститут філософії НАН України,
провідний науковий співробітник;
кандидат філософських наук, доцент
СЕРЕДА Галина Володимирівна,
Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, кафедра релігієзнавства.
Провідна установа: Національний аграрний університет Кабінету міністрів
України, кафедра політології та соціології, м. Київ.
Захист відбудеться 29 березня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.43 в Київському національному університеті: м. Київ – 01033, вул. Володимирська, 60, ауд.330.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ – 01033, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “___” лютого 2007 р.
Учений секретар
спеціалізоваої вченої ради Г.Ю.Смирнова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Есхатологічне світоставлення глибоко укорінене в специфіці людського буття і є незмінним супутником глибоких історичних (політичних, економічних, духовних, цивілізаційних) трансформацій, які час від часу переживає людський соціум. Світова історія у своєму розвитку проходить через стани змін і нестабільності, через масштабні природні катастрофи і соціальні катаклізми, які й сформували у людській свідомості міфологему “кінця світу”. Усталеність такого есхатологічного алгоритму наводить на думку про його невипадковість і можливу історичну доцільність.
Значущість та актуальність цілісного релігієзнавчого дослідження феномену есхатології в аспектах релігійному і культурно-історичному є сьогодні досить очевидними з огляду на необхідність філософської рефлексії есхатологічного супроводу сучасного етапу буття. Західна цивілізація, за оцінкою багатьох фахівців різного наукового профілю, переживає системну кризу. Розвинені країни кінця ХХ – початку ХХІ століття, попри всі науково-технічні перевороти, на які покладалися великі сподівання теоретиками постіндустріалізму, не знають як здолати низку глобальних небезпек, що спричиняє глибокий песимізм. Традиційно трагічний дискурс кризової доби характерний нині і для України, яка перебуває у перехідному і досить критичному стані як суб’єкт загальноцивілізаційної кризи та як країна, що переживає маргінальну стадію власної історії – період творення незалежної і демократичної держави на руїнах тоталітаризму.
На тлі тривоги з приводу небезпек, що загрожують людству, закономірною є актуалізація есхатологічних умонастроїв серед вірян і кліру традиційних християнських конфесій, у релігійних мислителів, деяких вчених та частини секуляризованого населення. Слід також взяти до уваги, що незначний на сьогодні вплив християнських церков на масову свідомість в Україні робить людей більш сприйнятливими до пророцтв новоявлених “месій” з нетрадиційних релігійних утворень, які віщують “останні часи”, посилаючись не лише на біблійні прикмети їх наближення, а й на панічні прогнози науки. Це, як відомо, провокує деструктивні вияви есхатологічної екзальтації.
Сучасним песимістичним умонастроям і прогнозам слід протиставити більш виважений оптимістичний погляд на майбутнє, який враховує нові методологічні підстави та нові розвідки вітчизняної і західної науки, здатні подолати виключно нігілістичну оцінку есхатологічного світоставлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФЕНОМЕН ЕСХАТОЛОГІЇ: РЕЛІГІЙНИЙ ТА КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок