Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕПІТАКСІЙНІ ПЛІВКИ ФЕРИТ-ГРАНАТІВ З АНІЗОТРОПІЄЮ ТИПУ “КУТОВА ФАЗА”

ЕПІТАКСІЙНІ ПЛІВКИ ФЕРИТ-ГРАНАТІВ З АНІЗОТРОПІЄЮ ТИПУ “КУТОВА ФАЗА”

Назва:
ЕПІТАКСІЙНІ ПЛІВКИ ФЕРИТ-ГРАНАТІВ З АНІЗОТРОПІЄЮ ТИПУ “КУТОВА ФАЗА”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,24 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
Прокопов Анатолій Романович
УДК 537.62+548.25
ЕПІТАКСІЙНІ ПЛІВКИ ФЕРИТ-ГРАНАТІВ
З АНІЗОТРОПІЄЮ ТИПУ “КУТОВА ФАЗА”
01.04.07 – Фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Сімферополь – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Таврійському національному університеті
ім. В.І. Вернадського
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, доцент,
Дубінко Сергій Володимирович
директор конструкторського бюро "Домен" при Таврійському національному університеті
ім. В.І. Вернадського
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Савін Валерій Васильович,
Запорізький державний університет,
професор кафедри фізичного матеріалознавства
кандидат фізико-математичних наук, доцент Стругацький Марк Борисович,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського,
завідувач кафедри фізики твердого тіла
Провідна організація Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, м. Київ
Захист відбудеться " 17 " травня 2002 р. о 14 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.02 Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського, 95007, г. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4
Автореферат розісланий " 9 " квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Яценко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна фізика твердого тіла характеризується бурхливим розвитком фізичних досліджень і швидким впровадженням досягнень в техніку, зокрема, в твердотільну магнітомікроелектроніку і магнітооптику, в арсеналі яких знаходяться об'ємні і плівкові магнітні матеріали. Одним з представників таких матеріалів є епітаксійні плівки ферит-гранатів (ЕПФГ).
Технологія отримання ЕПФГ досягла такого рівня, який дозволяє синтезувати плівки з прогнозованими фізичними параметрами. Основний тип ЕПФГ, що застосовується зараз і досить повно досліджений, базується на плівках з одновісною магнітною анізотропією і лабіринтною або смуговою доменною структурою (ДС). Ці плівки вирощуються на підкладках немагнітного гранату з кристалографічною орієнтацією (111) і мають константу ростової одновісної магнітної анізотропії набагато більшу констант кубічної анізотропії.
Все більше знаходять застосування магнітооптичні (МО) методи візуалізації магнітних полів, які використовуються в дефектоскопії, фоноскопії і в ряді інших випадків тестування магнітних носіїв. Яскравим представником сімейства магнітних матеріалів, що застосовуються як реєструюче середовище при МО візуалізації магнітних полів, є ЕПФГ. Розширення діапазону застосування ЕПФГ ініціює розробки з отримання нових типів плівок. Наприклад, ЕПФГ з одновісною магнітною анізотропією не адекватно відображають розподіл магнітних полів розсіяння у випадку, коли на магнітному носії інформація подана в аналоговій формі. Тенденції практичного використання ЕПФГ ведуть до створення плівок зі складним характером магнітної анізотропії, зокрема, з анізотропією типу "кутова фаза". ЕПФГ з орієнтацією (111), що мають анізотропію типу "кутова фаза", характеризуються близькими за абсолютною величиною константами ростової одновісної і природної кубічної анізотропій. При певному співвідношенні цих констант ЕПФГ може мати анізотропію типу "легка площина". Магнітна анізотропія типу "кутова фаза" може реалізуватися в плівках, вирощених на підкладках з кристалографічною орієнтацією, відмінною від (111), ДС в яких може мати різноманітну і досить складну конфігурацію. ЕПФГ з магнітною анізотропією типу "кутова фаза" і "легка площина" дозволяють відображати інформаційні сигнали як цифрового, так і аналогового типу.
Відомості про конкретні підходи до отримання таких плівок в науковій літературі фактично відсутні. Також відсутні відомості про систематичні дослідження процесів перемагнічування ЕПФГ з магнітною анізотропією типу "кутова фаза" і "легка площина" в магнітних полях, орієнтованих під різними кутами до нормалі до поверхні плівок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕПІТАКСІЙНІ ПЛІВКИ ФЕРИТ-ГРАНАТІВ З АНІЗОТРОПІЄЮ ТИПУ “КУТОВА ФАЗА”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок