Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РАННЯ ТВОРЧІСТЬ О.С.ГРІНА: ХУДОЖНЯ МОДЕЛЬ СВІТУ, СТАНОВЛЕННЯ РОМАНТИЧНОГО ГЕРОЯ

РАННЯ ТВОРЧІСТЬ О.С.ГРІНА: ХУДОЖНЯ МОДЕЛЬ СВІТУ, СТАНОВЛЕННЯ РОМАНТИЧНОГО ГЕРОЯ

Назва:
РАННЯ ТВОРЧІСТЬ О.С.ГРІНА: ХУДОЖНЯ МОДЕЛЬ СВІТУ, СТАНОВЛЕННЯ РОМАНТИЧНОГО ГЕРОЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,64 KB
Завантажень:
218
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВАСИЛЬЄВА ОКСАНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК: 821.161.1-3.09
РАННЯ ТВОРЧІСТЬ О.С.ГРІНА:
ХУДОЖНЯ МОДЕЛЬ СВІТУ, СТАНОВЛЕННЯ РОМАНТИЧНОГО ГЕРОЯ
10.01.02 – російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Таврійському національному університеті ім.В.І.Вернадського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, професор Кобзєв Микола Олексійович, професор кафедри російської і зарубіжної літератури Таврійського національного університету ім.В.І.Вернадського.
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор Кеба Олександр Володимирович, професор кафедри зарубіжної літератури та мовознавства Кам’янець-Подільського державного університету;
кандидат філологічних наук, доцент Рустемова Людмила Абрамівна, завідувач кафедри російської філології Кримського державного інженерно-педагогічного університету.
Провідна установа:
Запорізький національний університет, кафедра зарубіжної літератури, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “20” квітня 2006 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.12 Дніпропетровського національного університету (49027, Дніпропетровськ, пл. Т.Шевченка, 1).
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8).
Автореферат розісланий “17березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В.Кропивко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Олександр Грін (О.С.Гріневський, 1880-1932) увійшов до російської літератури в перше десятиріччя ХХ століття й відобразив у своїй творчості тривожний, напружений дух переломної епохи.
Сучасне грінознавство розглядає прозу Гріна в межах романтичної традиції, яка, за словами Блока, не розривалася протягом усього ХІХ сторіччя. Початок ХХ століття дав новий поштовх романтизму, який закріпився як “неоромантизм” і позначився у творчості багатьох російських письменників (К.Бальмонт, О.Блок, М.Вагнер, В.Гаршин, М.Горький, В.Короленко, О.Купрін, Вол.Соловйов) і особливо у творчості О.Гріна. Якщо інші відчували на собі “подих романтизму” (А.Бєлий), то для Гріна, фігурально кажучи, романтизм став його власним диханням. Неоромантизм Гріна в узагальненому розумінні – це естетичне явище, що виникло в межах традиції класичного романтизму та розвивалось на нових, глибоко індивідуальних засадах. Звідси його своєрідність і неповторність.
З 1909 року Грін починає активний пошук власної творчої манери. Перші реалістичні оповідання, що увійшли до книги “Шапка-невидимка” (1908), не задовольняли його. Новела “Остров Рено” (1909) визначила новий напрямок у його письменницькій долі. Романтичний герой зажадав від автора іншого, не побутового простору, для свого існування, для маніфестації своїх етико-моральних уявлень. Грін приступає до створення художньої моделі світу. Але в літературознавстві ХХ століття не знайшли ще осмислення ані ранній романтичний герой письменника, ані те синтетичне середовище, в якому він перебував. Відомі грінознавці І. Дунаєвська, В. Ковський, Л. Михайлова, В. Харчев не розкривають генезис грінівського нового героя. А для того, щоб зрозуміти, звідки починався цей герой, як накопичувався його духовний потенціал, необхідно уважно досліджувати раннього Гріна, тобто його прозу першого періоду творчості. Там же варто шукати первинні прикмети того світу, що згодом буде названий Грінландією. Твори письменника дають відповідь на запитання, як із синтетичного середовища з часом формується синтетичний світ, тобто грінівська художня модель світу. Неоромантик Грін виростав із Гріна-реаліста. У його ранній романтичній творчості помітні “родові плями” реалізму. Рання творчість Гріна недостатньо вивчена й у плані поетики. Все це обумовило актуальність дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РАННЯ ТВОРЧІСТЬ О.С.ГРІНА: ХУДОЖНЯ МОДЕЛЬ СВІТУ, СТАНОВЛЕННЯ РОМАНТИЧНОГО ГЕРОЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок