Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОДЕРЖАННЯ І ХАРАКТЕРИСТИКА НОВОГО ВИСОКОПРОДУКТИВНОГО ШТАМУ КУЛЬТИВОВАНИХ КЛІТИН АРНЕБІЇ БАРВНОЇ Arnebia euchroma (Royle) Jonst.

ОДЕРЖАННЯ І ХАРАКТЕРИСТИКА НОВОГО ВИСОКОПРОДУКТИВНОГО ШТАМУ КУЛЬТИВОВАНИХ КЛІТИН АРНЕБІЇ БАРВНОЇ Arnebia euchroma (Royle) Jonst.

Назва:
ОДЕРЖАННЯ І ХАРАКТЕРИСТИКА НОВОГО ВИСОКОПРОДУКТИВНОГО ШТАМУ КУЛЬТИВОВАНИХ КЛІТИН АРНЕБІЇ БАРВНОЇ Arnebia euchroma (Royle) Jonst.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,94 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МОЛЕКУЛЯРНОЇ БІОЛОГІЇ І ГЕНЕТИКИ
ПОРОННІК Оксана Олександрівна
УДК 581.143.6:576.5+663.1
ОДЕРЖАННЯ І ХАРАКТЕРИСТИКА
НОВОГО ВИСОКОПРОДУКТИВНОГО ШТАМУ КУЛЬТИВОВАНИХ КЛІТИН АРНЕБІЇ БАРВНОЇ
Arnebia euchroma (Royle) Jonst.
03.00.20 – біотехнологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі генетики клітинних популяцій Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, м. Київ.
Науковий керівник – доктор біологічних наук, професор, член-кор. НАН України
Кунах Віктор Анатолійович,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України, завідувач відділу генетики клітинних популяцій.
Офіційні опоненти – доктор біологічних наук
Кучук Микола Вікторович,
Інститут клітинної біології і генетичної інженерії НАН України,
головний науковий співробітник відділу генетичної інженерії;
- кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
Коваленко Павло Григорович,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України,
старший науковий співробітник відділу молекулярної генетики.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра фізіології і екології рослин.
Захист дисертації відбудеться 29.05.2001 р. о 10 год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.237.01 Інституту молекулярної біології і генетики НАН України за адресою: 03143, м. Київ-143, вул. академіка Заболотного, 150.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту молекулярної біології і генетики НАН України за адресою: 03143, м. Київ-143, вул. Академіка Заболотного, 150.
Автореферат розіслано 20.04.2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Підпала О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Культура клітин є одним із ключових об'єктів у біотехнології рослин. Значний об'єм досліджень в цій галузі присвячено вивченню вторинного метаболізму культивованих клітин з метою розробки технологій отримання практично цінних сполук. Доцільність отримання продуктів з такої сировини, як культивовані in vitro клітини рослин, що є альтернативною до плантаційної чи дикорослої сировини, зумовлена цілою низкою обставин. Перш за все - це незалежність якості такої сировини від кліматичних умов, а також гарантія отримання сполук, які неможливо, або невигідно отримувати шляхом хімічного синтезу (Фаулер, 1987). Потенційні можливості клітинних культур рослин для отримання сполук, важливих для медицини і косметики, смакових і ароматичних добавок, барвників, ферментів, білків, або для отримання клітинної біомаси для спеціального (дитячого, дієтичного) харчування, є визнаними і широко обговорюються (Collin, 1988; Knorr, 1990; Zenk, 1990; Кунах, 1994; Verporte et al., 1998). Однак, до практичного втілення потенційних можливостей вдалося дійти лише в окремих випадках. Для більшості культур характерний, як правило, більш низький рівень синтезу вторинних сполук, ніж в інтактних рослинах, що робить їх вирощування економічно не вигідним. Для підвищення виходу цих сполук найбільш широко застосовується клітинна селекція, оптимізація середовищ і умов культивування, вирощування диференційованих клітин, або створення умов для їх диференціації, застосування еліситорів, а останнім часом і методи генетичної інженерії (Левенко, 2000).
Високий ступінь генетичної мінливості клітин in vitro, забезпечує достатній матеріал для створення нових високопродуктивних ліній і штамів методами клітинної селекції. Однак, суттєвою перешкодою для отримання продуктивних штамів є недостатнє знання закономірностей процесів спадкової мінливості в популяціях рослинних клітин при їх тривалому культивуванні. Донині залишаються нез'ясованими можливості визначення успадковування селектованих ознак, а також зв'язок між фізіолого-біохімічними і морфологічними показниками клітинних популяцій in vitro.
Робота спрямована на одержання та комплексне дослідження культури клітин арнебії барвної, що є джерелом червоного пігменту шиконіну.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОДЕРЖАННЯ І ХАРАКТЕРИСТИКА НОВОГО ВИСОКОПРОДУКТИВНОГО ШТАМУ КУЛЬТИВОВАНИХ КЛІТИН АРНЕБІЇ БАРВНОЇ Arnebia euchroma (Royle) Jonst.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок