Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ОСОБИСТИХ СЕЛЯНСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ ПРИ СТАНОВЛЕННІ РИНКОВИХ ВІДНОСИН

РОЗВИТОК ОСОБИСТИХ СЕЛЯНСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ ПРИ СТАНОВЛЕННІ РИНКОВИХ ВІДНОСИН

Назва:
РОЗВИТОК ОСОБИСТИХ СЕЛЯНСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ ПРИ СТАНОВЛЕННІ РИНКОВИХ ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,37 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Довбиш Ганна Володимирівна
УДК 338.436 : 631
РОЗВИТОК ОСОБИСТИХ СЕЛЯНСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ ПРИ СТАНОВЛЕННІ РИНКОВИХ ВІДНОСИН
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Міжнародному університеті бізнесу і права, м. Херсон.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Макаренко Петро Миколайович,
Дніпропетровський державний аграрний
університет,
завідувач кафедри аграрного бізнесу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Зінов’єв Фелікс Володимирович,
Кримський державний агротехнологічний університет,
завідувач кафедра агробізнесу та зовнішньоекономічної діяльності;
кандидат економічних наук, доцент
Вініченко Ігор Іванович,
Дніпропетровський державний
аграрний університет,
доцент кафедри економічної теорії та економіки сільського господарства.
 
Провідна установа – Об’єднаний Інститут економіки НАН України, відділ соціально-економічних аспектів розвитку АПК, м. Київ.
Захист відбудеться 21 травня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий 18 квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У процесі ринкового реформування аграрного сектора економіки істотно змінилися місце і роль господарств населення серед яких особисті селянські господарства є домінуючими. Признанні законодавчо особисті селянські господарства вносять істотний вклад у вирішення проблеми продовольчого забезпечення населення України. Оскільки на сьогодні сільськогосподарські підприємства скоротили майже удвічі виробництво валової продукції, то господарства населення не тільки зберегли свій потенціал й обсяги виробництва, але відносно деяких видів продукції їх різко наростили. Безперечно одне: роль особистих селянських господарств у вирішенні продовольчої проблеми України важлива і найближчим часом вона навряд чи зміниться. Особисті селянські господарства об’єктивно стають одним з основних виробників сільськогосподарської продукції. В економці України, що розвивається, спостерігаються не тільки значні зрушення в обсягах виробництва особистих селянських господарств, але і зростання їх значення у відтворенні життя селян і багатьох жителів міст. Відбулося певне уособлення особистих селянських господарств від інших форм господарювання. Саме з урахуванням кількісного та якісного значення особистих селянських господарств особливу актуальність набуває питання про перспективу їх розвитку і місце в економічному укладі на селі.
Проблемам розвитку особистих селянських господарств присвячені роботи В.А. Бєлянова, О.А. Бугуцького, І.Ф. Глотова, П.Т. Губенка, Ф.В. Зінов’єва,
З.І. Калугіна, І.В. Коновалова, П.М. Макаренка, М.Й. Маліка, Л.Ю. Мельника, В.Я. Месель-Веселяка, П.Т.Саблука, М.І. Туган-Барановского,
Н.К. Фігурновської, О.В. Чаянова, Г.І. Шмельова, О.М. Шпичака та інших.
На сьогодні актуальним є аналіз нових тенденцій розвитку особистих селянських господарств, зміни їх функцій в пореформений період. Більш глибокого вивчення вимагають проблеми підвищення ефективності господарювання та товарності особистих селянських господарств, їх зв’язків з іншими суб’єктами ринкової економіки, оскільки в сформованій ситуації необхідні нові підходи до збереження виробничого потенціалу села і самозабезпечення сільського населення продуктами харчування, підвищення якості життя селян.
Актуальність проблеми, недостатнє її дослідження і висвітлення в економічній літературі, теоретичне і практичне значення зумовили вибір теми дисертаційної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК ОСОБИСТИХ СЕЛЯНСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ ПРИ СТАНОВЛЕННІ РИНКОВИХ ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок