Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО ФОРТЕПІАННОГО КОНЦЕРТУ 80–90-х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ

ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО ФОРТЕПІАННОГО КОНЦЕРТУ 80–90-х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО ФОРТЕПІАННОГО КОНЦЕРТУ 80–90-х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,11 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ім. П.І. ЧАЙКОВСЬКОГО
ПОНОМАРЕНКО Олена Юріївна
УДК 785.6 (477) + 786.2 (477)
ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО
ФОРТЕПІАННОГО КОНЦЕРТУ 80–90-х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота була виконана на кафедрі історії музики етносів України та музичної критики Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського Міністерства культури і мистецтв України.
Науковий керівник: ЗІНЬКЕВИЧ Олена Сергіївна,
доктор мистецтвознавства, професор,
завідувач кафедри історії музики етносів
України та музичної критики
Національної музичної академії України
ім. П.І.Чайковського
Офіційні опоненти: МУХА Антон Іванович,
доктор мистецтвознавства, професор,
провідний науковий співробітник,
завідувач відділу музикознавства
Інституту мистецтвознавства, фольклористики
та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України
РОЩИНА Тетяна Олександрівна,
кандидат мистецтвознавства, доцент
кафедри спеціального фортепіано
Національної музичної академії України
ім. П.І.Чайковського
Провідна установа: Одеська державна музична академія
ім. А.В.Нежданової, кафедра історії музики та музичної етнографії
Захист відбудеться “ 26_” лютого 2003 року о 15 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Національній музичній академії України ім.П.І.Чайковського, за адресою: 01001 м.Київ, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11, 2-й поверх, ауд.36.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці НМАУ ім.П.І.Чайковського, вул. Архітектора Городецького 1-3/11.
Автореферат розіслано “_24_” січня_ 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент І.М.Коханик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Фортепіанний концерт в українській музиці 80–90-х років – один з музичних жанрів, який зазнав найбільш інтенсивного розвитку. В цей період з’явилося чимало яскравих творів, що стали справді визначними художніми подіями у музичному житті як нашої країни, так і за рубежем. Це, наприклад, Третій фортепіанний концерт М.Скорика, прем’єра якого відбулася у Нью-Йорку, або Третій фортепіанний концерт А.Караманова, удостоєний Національної премії України ім. Т.Шевченка 2000 року, яким відкривався Міжнародний конкурс молодих виконавців у Сімферополі.
Актуальність теми дисертаційного дослідження обумовлена тим, що сучасний фортепіанний концерт як шар музичної культури останньої чверті ХХ століття залишається своєрідною terra incognita вітчизняної музичної науки. Практично всі нові концерти досі не опубліковані й існують у вигляді авторських рукописів. Досьогодні немає музикознавчих праць, які б розглядали проблематику українського фортепіанного концерту як в історичному, так і в теоретичному аспектах.
Фортепіанний концерт як жанр, іманентно властивий концертному життю, є індикатором тих кардинальних змін, що відбулися в музичній культурі України за останні двадцять років і особливо від дня її незалежності. Значне зростання к і л ь к о с т і сучасних творів супроводжується їх я к і с н и м жанрово-стильовим оновленням і видозміненням усієї системи ф у н к ц і о н у в а н н я в у к р а ї н с ь к о м у м у з и ч н о м у с о ц і у м і. Фортепіанний концерт перебуває у періоді активного еволюційного процесу самої і д е ї жанру і к о н ц е п ц і ї к о н ц е р т н о с т і, а також творчих пошуків нових засобів втілення цих ідей та концепцій.
Вибір даної теми дисертації обумовлений науковим інтересом до проблеми, в и с о к о ю х у д о ж н ь о ю в а р т і с т ю українських концертів, а також назрілою необхідністю вивчення нових явищ у концертному жанрі.
Мета дослідження – відтворення по можливості реальної картини с у ч а с н о г о е т а п у розвитку фортепіанного концерту в Україні в його с у к у п н і й ц і л і с н о с т і як загальної панорами жанру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО ФОРТЕПІАННОГО КОНЦЕРТУ 80–90-х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок