Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Психологічні фактори емоційної дезадаптації молодших школярів

Психологічні фактори емоційної дезадаптації молодших школярів

Назва:
Психологічні фактори емоційної дезадаптації молодших школярів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,02 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут соціальної та політичної психології
АПН України
ТІХОНОВА Марина Іванівна
УДК 37.015.3 : 159.942.5
Психологічні фактори емоційної дезадаптації молодших школярів
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті соціальної та політичної психології АПН України
Науковий керівник: | доктор психологічних наук, професор
Титаренко Тетяна Михайлівна,
Інститут соціальної та політичної психології,
завідувач лабораторії соціальної психології особистості
Офіційні опоненти: |
доктор психологічних наук, професор
Кононко Олена Леонтіївна,
Інститут проблем виховання,
заступник директора
кандидат психологічних наук, доцент
Хомич Галина Олексіївна,
Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди
Провідна установа: | Інститут психології імені Г.С. Костюка АПН України, лабораторія психології особистості ім. П.Р. Чамати, м. Київ 
Захист відбудеться “ 15 ” жовтня 2003 року о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .26.053.02 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова за адресою: 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова за адресою: 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано “ 27 ” серпня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради Л.В. Долинська


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Сучасні умови життя та діяльності людини в Україні характеризуються кардинальними змінами в сфері економіки, соціальних ситуаціях та освіти. Суспільство висуває нові вимоги до розвитку особистості, зокрема її емоційної сфери – формування ініціативності, сміливості, вміння приймати самостійні рішення, швидко адаптуватися до різних умов. Вирішення цього загального завдання тісно пов’язане з реалізацією Державної національної програми “Освіта” (Україна ХХІ століття), “Діти України”, Закону України “Про освіту”, Постанови Кабінету Міністрів України № 1717 від 16.11.2000 року “Про перехід загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і 12-річний термін навчання”, в яких визначено, що побудова демократичного суспільства, його розвиток значною мірою залежить від творчості, активності та емоційної стійкості його членів.
Реалізація загальнодержавних програм передбачає вдосконалення існуючих і розробку нових педагогічних систем та психологічних підходів до розвитку особистості учнів різного віку, що потребує нових психолого-педагогічних досліджень.
Початкова школа – важливий етап у житті школярів, оскільки саме в цей період відбувається перебудова свідомості дитини, її емоційної сфери, соціальна та психологічна адаптація до умов школи.
Посилення явищ дезадаптивного характеру в навчально-виховному процесі пов’язане із збільшенням непрогнозованих критичних ситуацій у повсякденному житті, особливо, як свідчить практика роботи школи, вони загострюються в момент вступу до школи, період первинного засвоєння вимог, які висуває нова соціальна ситуація.
Водночас психологічні характеристики молодшого шкільного віку можна вважати найбільш сензитивними до навчально-виховних впливів, що робить можливим проведення ефективної роботи з профілактики й корекції емоційної дезадаптації учнів початкової школи. Наукове обґрунтування індивідуально-психологічних та соціально-психологічних факторів емоційної дезадаптації є важливим завданням сучасної практичної психології.
У психологічній літературі проблема адаптації є досить традиційною (Ю.А. Александровський, Г.О. Балл, Ф.Б. Березін, П.С. Кузнєцов). Виявлені особливості прояву адаптаційних процесів у різних видах діяльності (Я. Стреляу, В.В. Суворова), розглянуті фактори, які детермінують цей процес (І.С. Булах, Г. Гартманн, Н. Квінн, Д. Келлі, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Психологічні фактори емоційної дезадаптації молодших школярів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок