Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фазові рівноваги, кристалічні структури і електричні властивості сполук в системах {Y,Pr}-Ag-{Si,Ge,Sn}

Фазові рівноваги, кристалічні структури і електричні властивості сполук в системах {Y,Pr}-Ag-{Si,Ge,Sn}

Назва:
Фазові рівноваги, кристалічні структури і електричні властивості сполук в системах {Y,Pr}-Ag-{Si,Ge,Sn}
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,56 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Сависюк Ігор Андрійович
УДК 669.018:548.736.4
Фазові рівноваги, кристалічні структури і електричні властивості сполук в системах {Y,Pr}-Ag-{Si,Ge,Sn}
02.00.01 – неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів – 2000Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор хімічних наук, професор Гладишевський Євген Іванович, Львівський національний університет імені Івана Франка, професор кафедри неорганічної хімії
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор Переш Євген Юлійович, Ужгородський національний університет, завідувач кафедри неорганічної хімії
кандидат хімічних наук, доцент Змій Ольга Федорівна, Волинський державний університет імені Лесі Українки, доцент кафедри неорганічної і фізичної хімії
Провідна установа
Інститут проблем матеріалознавства імені І.М. Францевича НАН України, м. Київ
Захист відбудеться "22" лютого 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 з хімічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою: м. Львів, вул. Кирила та Мефодія, 6, хімічний факультет, ауд. № 2.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий "18" січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Яремко З.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розвиток науки і техніки є безпосередньо пов'язаний з досягненнями неорганічної хімії і матеріалознавства. Існує потреба постійного пошуку нових матеріалів з цінними фізико-хімічними властивостями або вдосконалення відомих матеріалів. Для цього необхідно продовжувати теоретичні та експериментальні роботи, зокрема в галузі неорганічної хімії інтерметалічних сполук.
Вивчення характеру взаємодії елементів, синтез нових сполук, дослідження їх кристалічної структури і властивостей є основою для пошуку матеріалів з якісно новими характеристиками. Впровадження таких матеріалів у виробництво та науково обґрунтована експлуатація неможливі без досконалого вивчення їхніх фізико-хімічних властивостей, характеру взаємодії з іншими матеріалами, впливу на довкілля.
Інтерес до матеріалів, що містять рідкісноземельні метали (РЗМ) і володіють різноманітними цінними властивостями постійно зростає. Для сполук РЗМ з елементами IVа групи характерні напівпровідність, висока жаростійкість, мала хімічна активність, тому вони вже знайшли застосування. Висока електро- і теплопровідність, корозійна стійкість, зумовлюють широке використання срібла та сплавів на його основі. Поєднання РЗМ, елементів IVа групи та Арґентума може привести до створення матеріалів з особливими властивостями.
Цілеспрямований пошук нових сполук неможливий без вивчення діаграм стану систем, що відображають природу взаємодії компонентів. Встановлення взаємозв'язків між складом, структурою та властивостями сполук є необхідною умовою для прогнозування можливостей застосування нових речовин. Про актуальність досліджень, направлених на розв'язання цих питань свідчить зростання кількості наукових публікацій за останні десятиріччя.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в рамках напряму кафедри неорганічної хімії Львівського національ-ного університету імені Івана Франка у відповідності з координаційним планом "Наукові основи хімічної технології створення нових неорганічних речовин і матеріалів" науково-експертної ради Міністерства освіти України за напрямом "Хімія, хімічна технологія, хімічне машинобудування" по темі "Синтез нових інтерметалічних сполук, дослідження їх структури і властивостей з метою пошуку нових неорганічних матеріалів", № державної реєстрації 0197V018093.
Мета і задачі дослідження. Мета представленої роботи – вивчити взаємодію компонентів у ще недосліджених потрійних системах {Y,Pr}-Ag-{Si,Ge,Sn}.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Фазові рівноваги, кристалічні структури і електричні властивості сполук в системах {Y,Pr}-Ag-{Si,Ge,Sn}

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок