Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВА РЕГЛАМЕНТАЦІЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КАЗЕННИХ ПІДПРИЄМСТВ

ПРАВОВА РЕГЛАМЕНТАЦІЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КАЗЕННИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ПРАВОВА РЕГЛАМЕНТАЦІЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КАЗЕННИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,61 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
УДК 346.24
БОНДАРЕНКО Ірина Миколаївна
ПРАВОВА РЕГЛАМЕНТАЦІЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ
ДІЯЛЬНОСТІ КАЗЕННИХ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 12.00.04 – Господарське право;
арбітражний процес
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Донецьк – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аграрного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України (м. Харків).
Науковий керівник - кандидат юридичних наук, доцент
Жушман Віктор Павлович,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри аграрного права (м. Харків)
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Запорожець Аркадій Митрофанович,
Бєлгородський університет споживчої кооперації
Центросоюзу Російської Федерації,
професор кафедри цивільного права (м. Бєлгород)
кандидат юридичних наук
Устименко Володимир Анатолійович,
Донецька міська рада,
завiдувач юридичного вiддiлу (м. Донецьк)
Провідна установа - Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра господарського права (м. Київ).
Захист відбудеться “29” листопада 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.170.01 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м.Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м.Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “27” жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Граніш В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Конституція України, проголошуючи Україну демократичною державою, встановлює можливість вільного розвитку усіх форм власності, забезпечуючи при цьому їхню рівність перед законом. Поряд із приватизацією, що здійснюється в Україні, також увага приділяється функціонуванню державного сектора економіки. З'являються нові види підприємств, заснованих на державній формі власності чи за її участю. Так, з введенням у 1997 році нового розділу в Закон України “Про підприємства в Україні”, можна констатувати появу нового державного господарського утворення – казенного підприємства.
Оскільки казенні підприємства засновані на державній формі власності, постає питання про зміст та методи державної регламентації та управління їх господарською діяльністю. В умовах формування економіки змішаного типу необхідна розробка концепції державного регулювання відносин, що складаються при здійсненні діяльності казенних підприємств, з урахуванням концепції політики уряду щодо управління об’єктами державної власності.
Державна регламентація – це завжди упорядковуюча і організуюча діяльність. Державна регламентація при цьому є засобом реалізації завдань та функцій держави, її економічної стратегії. Вона є необхідним і невід’ємним елементом процесу суспільного виробництва. Держава як власник регламентує діяльність казенних підприємств, виконання регулюючої та контрольної функції щодо них. При цьому функції держави повинні здійснюватись таким чином, щоб це відповідало державній зацікавленості в збереженні, зростанні та ефективному використанні свого власного майна.
Проблема управління державною власністю взагалі, а тим більше регулювання відносин, що виникають при діяльності різновиду державних підприємств – казенних, ще не стали об’єктом належної уваги дослідників. Дане дисертаційне дослідження є спробою заповнити цю прогалину.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до наукового напрямку кафедри аграрного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого “Проблеми удосконалення правового регулювання ринкових відносин” та в межах комплексно-цільової програми: “Удосконалення господарських відносин в умовах ринкової економіки (економіко-правовий аспект)” (державна реєстрація № 0186.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРАВОВА РЕГЛАМЕНТАЦІЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КАЗЕННИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок