Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ВИПРОБУВАНЬ ТА МІЦНІСТЬ НЕМЕТАЛІЧНИХ ВОЛОКНИСТИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ ЗА ВИСОКИХ ТЕМПЕРАТУР

МЕТОДИ ВИПРОБУВАНЬ ТА МІЦНІСТЬ НЕМЕТАЛІЧНИХ ВОЛОКНИСТИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ ЗА ВИСОКИХ ТЕМПЕРАТУР

Назва:
МЕТОДИ ВИПРОБУВАНЬ ТА МІЦНІСТЬ НЕМЕТАЛІЧНИХ ВОЛОКНИСТИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ ЗА ВИСОКИХ ТЕМПЕРАТУР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,34 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МІЦНОСТІ
ім. Г. С. Писаренка НАН України
На правах рукопису
БОГОМОЛОВ Анатолій Васильович
УДК 620.17:620.05:539.413
МЕТОДИ ВИПРОБУВАНЬ ТА МІЦНІСТЬ НЕМЕТАЛІЧНИХ ВОЛОКНИСТИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ
ЗА ВИСОКИХ ТЕМПЕРАТУР
05.02.09 - Динаміка та міцність машин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2004
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Інституті проблем міцності ім. Г. С. Писаренка
НАН України.
Науковий керівник: доктор технічних. наук
Науменко Володимир Петрович, провідний науковий
співробітник Інституту проблем міцності
ім. Г. С. Писаренка НАН України.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук
Кривенюк Володимир Володимирович,
завідувач відділу Інституту проблем міцності
ім. Г.С. Писаренка НАН України;
кандидат технічних. наук
Синайський Борис Миколайович, старший науковий
співробітник Інституту проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України.
Провідна організація: Національний авіаційний університет, м. Київ.
Захист відбудеться “17__” червня_________________ 2004 р. о 9.30_____ годині на засіданні спеціалізованої ради Д 26.241.01 при Інституті проблем міцності ім. Г. С. Писаренка НАН України за адресою: 01014, м. Київ14, вул. Тімірязєвська, 2.
Із дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем міцності ім. Г. С. Писаренка НАН України.
Автореферат розіслано “_13___” травня________________ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради
доктор технічних. наук, професор _____________ Б. С. Карпінос
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Неметалічні волокнисті композиційні матеріали (ВКМ) широко застосовуються в ракетно-космічній, авіаційній техніці, а також в інших передових галузях машинобудування. Із матеріалів цього класу виготовляють конструктиві елементи відповідального призначення, що працюють в екстремальних умовах теплового та механічного навантаження. Матеріали мають високі значення питомої міцності, пружності, термо- та ерозійної стійкості. Конструкції з ВКМ часто відзначаються покращеними показниками технологічності процесів їх виготовлення та ремонту.
Неметалічні ВКМ складаються з поєднаних шарів полімерної матриці та армуючих волокон, що породжує анізотропію їх фізико-механічних властивостей. Завдяки цій особливості армованих пластиків для них характерні унікальні співвідношення між вищевказаними величинами в діапазоні високих температур. У представленій роботі досліджено механічні характеристики неметалічних ВКМ різних класів, які використовуються для виготовлення теплозахисних та силових елементів конструкцій ракетно-космічної й авіаційної техніки. Удосконалення та розробка такої техніки продовжуються на ряді передових підприємств України.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами. Робота виконана:
за темою 1.3.4.223 “Граничний стан композиційних матеріалів та елементів конструкцій в умовах дії високотемпературних експлуатаційних і технологічних факторів”, що затверджена постановою Бюро відділення механіки НАН України № 11 від 09.12.99 р.;
за темою 1.3.4.2 “Дослідження фізико-механічних властивостей і кінетики руйнування металічних та неметалічних композиційних матеріалів з урахуванням дії технологічних та експлуатаційних факторів”, що затверджена постановою Бюро відділення механіки НАН України № 6 від 07.12.95 р.;
за Державною науково-технічною програмою “Перспективні матеріали” ДКНТ СРСР і розпорядженням Президії АН УРСР № 00727 від 11.04.86 р.
Мета роботи: У рамках комплексного підходу до оцінки механічних характеристик неметалічних волокнистих композиційних матеріалів удосконалити існуючі і розробити нові методи випробувань таких матеріалів, створити відповідні експериментальні установки та визначити характеристики міцності неметалічних ВКМ різних класів у широкому діапазоні екстремально високих температур.
Для досягнення цієї мети було поставлено і вирішено перелічені нижче задачі.
1. Обгрунтування необхідності комплексного визначення механічних характеристик неметалічних ВКМ при розтязі, стиску, згині та в умовах зсуву, що забезпечує можливість ефективної оцінки працездатності конструктивних елементів із цих матеріалів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: МЕТОДИ ВИПРОБУВАНЬ ТА МІЦНІСТЬ НЕМЕТАЛІЧНИХ ВОЛОКНИСТИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ ЗА ВИСОКИХ ТЕМПЕРАТУР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок