Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НЕСЕННЯ СЛУЖБИ ПРИКОРДОННИМИ НАРЯДАМИ

МОРАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НЕСЕННЯ СЛУЖБИ ПРИКОРДОННИМИ НАРЯДАМИ

Назва:
МОРАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НЕСЕННЯ СЛУЖБИ ПРИКОРДОННИМИ НАРЯДАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,93 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПРИКОРДОННИХ ВІЙСЬК УКРАЇНИ
ім. БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
ЖУРАВЛЬОВ ВАДИМ ВАЛЕНТИНОВИЧ
УДК 355.1: 351.746:159.922 (477)
МОРАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНЕ
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НЕСЕННЯ СЛУЖБИ
ПРИКОРДОННИМИ НАРЯДАМИ
Спеціальність 20.02.02 –
військова педагогіка та психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Здобувач Журавльов В.В.
Хмельницький – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії Прикордонних військ України ім. Богдана Хмельницького, Державний комітет у справах охорони державного кордону України.
Науковий керівник - кандидат психологічних наук, доцент
Потапчук Євген Михайлович,
Національна академія Прикордонних військ України ім. Богдана Хмельницького,
кафедра педагогіки та психології,
заступник начальника кафедри.
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор Савчин Мирослав Васильович, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, кафедра психології, завідувач кафедри;
кандидат психологічних наук Назаров Олег Олександрович, Академія пожежної безпеки України, навчально-методичний центр, начальник центру.
Провідна установа
Київський військовий гуманітарний інститут Національної академії оборони України, кафедра психології, Міністерство оборони України, м.Київ.
Захист відбудеться 08.02.2002р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 70.705.02 Національної академії Прикордонних військ України за адресою: 29003, м. Хмельницький - 3, вул. Шевченка, 46.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної академії Прикордонних військ України ім. Богдана Хмельницького за адресою: 29003, м. Хмельницький, вул. Шевченка, 46.
Автореферат розіслано 05.01.2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат педагогічних наук,
доцент Галімов А. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналіз наукової літератури дозволив з'ясувати, що, незважаючи на значний інтерес військових дослідників до проблеми морально-психологічного забезпечення службової діяльності, значна кількість питань залишається не вивченою. Серед них не розробленими залишаються питання щодо організації та проведення морально-психологічного забезпечення несення служби прикордонними нарядами, що сприяло б психологічній готовності прикордонників ефективно виконувати поставлені перед ними завдання.
Вивчення стану проблеми показало, що на практиці питанням морально-психологічного забезпечення несення служби прикордонними нарядами приділяється недостатньо уваги. Посадові особи мають труднощі у проведенні всебічного вивчення прикордонників, виявленню їх індивідуально-психологічних характеристик, доборі та підготовці прикордонників з врахуванням специфіки наряду, а також в організації роботи, яка б сприяла створенню обстановки нетерпимості до правопорушень під час несення служби у прикордонних нарядах. Проте для ефективної практичної роботи немає необхідної методологічної та теоретичної бази, не розроблено чіткої системи організації морально-психологічного забезпечення несення служби прикордонними нарядами та практичних рекомендацій щодо його впровадження.
Виконання прикордонниками службових завдань з охорони державного кордону пов'язане зі зростанням стресових дій, що, в свою чергу, призводить до формування різних станів психічної дезадаптації. Вони можуть бути потужними і багаторазовими (застосування зброї, несення служби в екстремальних умовах, виконання службових завдань в районах соціально-політичної напруженості тощо), зокрема найбільш потужними, екстремальними стресорами є загроза власному життю, життю товаришів по службі, цивільних осіб, можливі втрати серед прикордонників, необхідність застосовувати зброю проти людей та інше.
До цього часу належним чином не висвітлено у військовій психологічній теорії та практиці питання надання психологічної допомоги прикордонникам у ході підготовки до несення служби в прикордонних нарядах з метою попередження виникнення негативних психічних станів, формування психологічної готовності до виконання своїх обов'язків та психологічної стійкості до ймовірних труднощів як фізичного, так і психологічного характеру під час несення служби; не відпрацьовано систему безпосереднього психологічного супроводу несення служби та психологічної реабілітації особового складу прикордонних нарядів після зміни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОРАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НЕСЕННЯ СЛУЖБИ ПРИКОРДОННИМИ НАРЯДАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок