Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ ВІЗАНТІЙСЬКОЇ ТРАДИЦІЇ В ІКОНОГРАФІЇ ЛІТУРГІЙНОГО ШИТВА ПІЗНЬОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ

ЕВОЛЮЦІЯ ВІЗАНТІЙСЬКОЇ ТРАДИЦІЇ В ІКОНОГРАФІЇ ЛІТУРГІЙНОГО ШИТВА ПІЗНЬОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ ВІЗАНТІЙСЬКОЇ ТРАДИЦІЇ В ІКОНОГРАФІЇ ЛІТУРГІЙНОГО ШИТВА ПІЗНЬОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,48 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ДИЗАЙНУ І МИСТЕЦТВ
ГРІДНЄВА Юлія Геннадіївна
УДК 7.033.2:7.04:746.4
Г 83
ЕВОЛЮЦІЯ ВІЗАНТІЙСЬКОЇ ТРАДИЦІЇ В ІКОНОГРАФІЇ ЛІТУРГІЙНОГО ШИТВА ПІЗНЬОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ
Спеціальність 17.00.05 – образотворче мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Харків -– 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківській державній академії дизайну і мистецтв Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор,
СОКОЛЮК Людмила Данилівна
Харківська державна академія дизайну і мистецтв,
професор кафедри історії і теорії мистецтва
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор,
ТАРАСЕНКО Ольга Андріївна
Південноукраїнський державний педагогічний
університет ім. К.Д. Ушинського,
професор кафедри живопису та історії мистецтва
кандидат мистецтвознавства, доцент
ПАНЬОК Тетяна Володимирівна
Харківський національний педагогічний
університет ім. Г.С. Сковороди,
завідувачка кафедри образотворчого мистецтва,
 
Захист відбудеться «06» червня 2008 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.109.01 у Харківській державній академії дизайну і мистецтв (61002, м. Харків, вул. Червонопрапорна, 8)
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківської державної академії дизайну і мистецтв (61002, м. Харків, вул. Червонопрапорна, 8)
Автореферат розіслано «05» травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент Є.О. Котляр


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Релігійне мистецтво, що відігравало домінуючу роль за доби середньовіччя і другорядну серед інших галузей образотворчого мистецтва на початок XX ст., за радянських часів на теренах колишнього СРСР активно винищувалося і зовсім занепало. Нині в умовах відродження релігійної культури продовжує зростати увага дослідників до мистецтва середньовіччя. Паралельно з цим спостерігається інтенсивний розвиток реставрації і вивчення мистецтва країн візантійського кола, його багатопланової структури і взаємозв'язків.
Серед недостатньо досліджених галузей опинилося літургійне шитво, що є важливим компонентом церковного обряду. Традиції, що склалися в ньому ще в історичних межах Візантії, з її падінням продовжували розвиватися в інших православних центрах. Втім з часом зі значними втратами візантійських прототипів за несприятливих історичних умов в літургійному шитві православних християн ширилися зміни, що призводили до порушення зв'язків з візантійськими першоосновами.
Труднощі у вивченні даної проблеми пов'язані, перш за все, з тим, що уцілілі твори цієї мистецької галузі від доби середньовіччя знаходяться у віддалених один від одного музеях, храмах, монастирях. Окремі з них неодноразово використовувались як джерела не тільки мистецтвознавчих, але й історичних, філологічних, палеографічних, богословських розвідок. Втім ще не існує спеціального мистецтвознавчого дослідження, присвяченого вивченню еволюції візантійської іконографічної традиції в літургійному шитві країн візантійського кола, включаючи й Україну, де до XVII ст. збереглася незначна кількість пам'яток. Комплексне вирішення цієї теми сприятиме ґрунтовнішому пізнанню вітчизняної художньої спадщини, використанню її надбань в нових творах літургійного шитва за сучасних умов і в підготовці митців цієї галузі в навчальних закладах.
Зв'язок роботи з науковими програмами, темами, планами. Тема дисертації узгоджена з тематикою наукових досліджень та планом підготовки наукових кадрів кафедри історії і теорії мистецтва Харківської державної академії дизайну і мистецтв.
Мета дослідження полягає у комплексному вивченні візантійської традиції в іконографії творів літургійного шитва країн візантійського кола кінця XII – XVI ст. Для досягнення мети поставлені наступні завдання:
1. Зібрати, систематизувати і ввести у науковий обіг нові фактичні дані для заповнення прогалин в існуючому матеріалі відносно візантійської традиції та її еволюції в іконографії літургійного шитва пізнього середньовіччя в країнах візантійського світу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ ВІЗАНТІЙСЬКОЇ ТРАДИЦІЇ В ІКОНОГРАФІЇ ЛІТУРГІЙНОГО ШИТВА ПІЗНЬОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок