Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: УПРАВЛІННЯ РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯМ НА ПІДПРИЄМСТВАХ НАФТОГАЗОВОГО КОМПЛЕКСУ

УПРАВЛІННЯ РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯМ НА ПІДПРИЄМСТВАХ НАФТОГАЗОВОГО КОМПЛЕКСУ / сторінка 9

Назва:
УПРАВЛІННЯ РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯМ НА ПІДПРИЄМСТВАХ НАФТОГАЗОВОГО КОМПЛЕКСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,31 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

2. Уточнення економічної суті категорій “ресурсозбереження” та “управління ресурсозбереженням” дозволило виділити методи і принципи управління ресурсозбереженням, а також визначити послідовність цього процесу. Проведене у роботі теоретичне та методичне узагальнення засад управління ресурсозбереженням дозволило доповнити класифікацію управлінських рішень за ознакою “аспекти ресурсозбереження”. Ця класифікація включає наступні види рішень: рішення, спрямовані на оптимізацію складу ресурсів, що використовуються, на економію ресурсів та екологізацію діяльності підприємства.
3. Рівень ресурсоємності та, відповідно, ресурсозбереження підприємства залежить від багатьох чинників. Засобами багатовимірного статистичного аналізу доведено, що головними факторами, які впливають на рівень ресурсоємності підприємства, є фактор ефективності використання наявних ресурсів і фінансової залежності, фактор оборотності активів і матеріальної мотивації, фактор рентабельності і фактор фондовіддачі й матеріалоємності.
4. Гостра обмеженість паливно-енергетичних ресурсів України, особливо нафти і газу, погіршення умов їх видобутку та виснаження родовищ природних копалин, зниження рентабельності видобутку, особливо свердловин природного газу як найбільш ресурсоємних, обумовлюють необхідність посилення ресурсозбереження на всіх стадіях виробничого циклу підприємств нафтогазового комплексу. Для виявлення резервів економії витрат в роботі запропоновано використовувати результати функціонально-вартісного аналізу.
5. Для визначення ефективності реалізації управлінських рішень щодо ресурсозбереження у дисертаційній роботі запропоновано систему кількісних показників оцінки рівня ресурсозбереження та ресурсоємності, яка включає групи часткових показників ефективності використання ресурсів підприємства. Узагальнюючим показником, що дозволяє оцінити рівень ресурсоємності, є таксономічний показник рівня ресурсоємності підприємства, який дозволяє отримати об'єктивну інформацію й розробити відповідні заходи щодо зниження ресурсоємності, залежно від значення цього показника.
6. Методичні засади управління ресурсозбереженням, що базуються на основі системного підходу, забезпечують комплексне вирішення цього завдання, створюючи умови для оптимізації управлінських рішень щодо ресурсозбереження з метою підвищення ефективності функціонування підприємств нафтогазового комплексу в умовах обмежених ресурсів. Таким інструментом ефективного управління виступає запропонована комплексна програма управління ресурсозбереженням, спрямована на досягнення генеральної мети підприємства. Використання цієї програми дозволить підприємствам НГК удосконалити процес управління для забезпечення його дієвості.
7. Запропонований методичний підхід до проведення моніторингу ресурсозбереження є складовою ефективного управління підприємством і необхідною умовою для раціонального використання всіх ресурсів підприємства та дозволяє своєчасно виявити слабкі сторони в ресурсозберігаючій діяльності підприємства, знайти відхилення фактичних оціночних показників ресурсо-збереження від цільових, з’ясувати причини появи цих відхилень та розробити заходи для досягнення максимального рівня ресурсозбереження на підприємстві, з метою підвищення ефективності управління ресурсозбереженням на підприємствах нафтогазового комплексу.
8. Для забезпечення найбільш ефективного використання коштів, виділених на мотивацію персоналу до ресурсозбереження, необхідно їх розподіляти таким чином, щоб рівень ресурсозбереження був максимальним. Застосування розробленого методичного забезпечення процесу мотивації ресурсозбереження, що базується на використанні економіко–математичних методів, дасть можливість підвищити ефективність використання ресурсів підприємства в цілому, на певний період планування заходів з мотивації персоналу до ресурсозбереження на підприємстві.
СПИСОК ОПУБЛІКОВАНИХ АВТОРОМ ПРАЦЬ ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ
Статті у наукових фахових виданнях
1. Ипполитова И. Я. Оценка влияния ресурсосбережения на эффективность деятельности предприятия // Экономические проблемы и перспективы стабилиза-ции экономики Украины: Сб.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯМ НА ПІДПРИЄМСТВАХ НАФТОГАЗОВОГО КОМПЛЕКСУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок