Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАЛЕКТИКА ТРАДИЦІЙ І НОВАТОРСТВА У РОЗВИТКУ МІЖКОНФЕСІЙНИХ ВІДНОСИН НА ЕТАПІ СТАНОВЛЕННЯ СУВЕРЕННОЇ УКРАЇНИ

ДІАЛЕКТИКА ТРАДИЦІЙ І НОВАТОРСТВА У РОЗВИТКУ МІЖКОНФЕСІЙНИХ ВІДНОСИН НА ЕТАПІ СТАНОВЛЕННЯ СУВЕРЕННОЇ УКРАЇНИ

Назва:
ДІАЛЕКТИКА ТРАДИЦІЙ І НОВАТОРСТВА У РОЗВИТКУ МІЖКОНФЕСІЙНИХ ВІДНОСИН НА ЕТАПІ СТАНОВЛЕННЯ СУВЕРЕННОЇ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,09 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Волова Лія Олександрівна
УДК 141.5 + 141.7 + 291 (477)
 
ДІАЛЕКТИКА ТРАДИЦІЙ І НОВАТОРСТВА
У РОЗВИТКУ МІЖКОНФЕСІЙНИХ ВІДНОСИН
НА ЕТАПІ СТАНОВЛЕННЯ СУВЕРЕННОЇ УКРАЇНИ
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
 
АВТОРЕФЕРАТ
ДИСЕРТАЦІЇ НА ЗДОБУТТЯ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ
КАНДИДАТА ФІЛОСОФСЬКИХ НАУК
Запоріжжя - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор філософських наук, професор
Воловик Віталій Іванович -
Запорізький державний університет,
кафедра філософії, професор
Офіційні опоненти - доктор філософських наук, професор
Лукашевич Микола Павлович -
Інститут вищої освіти Академії
педагогічних наук України (м.Київ),
головний науковий співробітник

кандидат філософських наук
Гольченко Володимир Миколайович -
Запорізький обласний інститут
післядипломної педагогічної освіти,
кафедра суспільно-гуманітарних
дисциплін, доцент
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет Мініс-терства освіти і науки України, кафедра філософії.
Захист відбудеться “8” грудня 2000 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.01 в Запорізькому державному університеті Міністерства освіти України (адреса: 69600, м.Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 5, ауд. 327).
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Запорізького державного університету за адресою: 69600, м.Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 2.
Автореферат розісланий “30” жовтня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тимченко С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження діалектики традицій і новаторства в розвитку міжконфесійних відносин, необхідність соціально-філософського аналізу даної проблеми, визначення детермінант оптимізації міжконфесійних відносин обумовлена кількома обставинами.
На межі XX-XXI століть Україна переживає справжній релігійний ренесанс. В умовах кризи комуністичної ідеології для багатьох пострадянських громадян релігійний світогляд став доступною альтернативою. Крім того, в деяких республіках колишнього СРСР релігія виступила в ролі етнозберігаючої сили. Не в меншій мірі заявив про себе і негативний бік бурхливого сплеску релігійності. Міжконфесійні конфлікти, що стали невід’ємною рисою нашого часу, посилюють соціальну напругу в суспільстві і виконують відверто деструктивну функцію на відповідальному етапі реформування соціально-економічної структури держави. В Україні це, перш за все, стосується міжправославних і православно-греко-католицьких відносин. За даних обставин пошук шляхів досягнення міжконфесійної згоди став надзвичайно актуальним. Всі ці явища потребують глибокого соціально-філософського аналізу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до комплексної цільової програми № 0194 У043134 “Вдосконалення змісту та методики викладання філософських дисциплин у вузі як фактор формування свідомості молодого спеціаліста незалежної України”.
Стан наукової розробки проблеми. Автор робить спробу визначити детермінанти оптимізації розвитку міжконфесійних відносин на етапі становлення суверенної України. Проте здійснення цього завдання ускладнюється недосконалістю методологічного апарата, необхідного для такого дослідження.
Якщо категорія традиції не обійдена увагою вітчизняного суспільствознавства, то про категорію новаторства цього стверджувати не можна. Дисертант розвиває підходи до визначення понять “традиція” і “новаторство”, розроблені в працях В.Воловика, М.Кагана, Н.Мельникової, Е.Баллера, А.Афанас’євої, П.Штомпки, О.Гофмана.
Поняття міжконфесійних відносин автор виводить із співставлення його з категорією суспільних відносин, яка розробляється в історії людської думки з часів Арістотеля, а терміни “конфесія”, “релігійна громада”, “парафія”, “релігійне об”єднання” розглядаються з опорою на роботи М.Вебера, Е.Дюркгейма, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДІАЛЕКТИКА ТРАДИЦІЙ І НОВАТОРСТВА У РОЗВИТКУ МІЖКОНФЕСІЙНИХ ВІДНОСИН НА ЕТАПІ СТАНОВЛЕННЯ СУВЕРЕННОЇ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок