Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Адміністративна відповідальність за правопорушення, що посягають на права і свободи громадян

Адміністративна відповідальність за правопорушення, що посягають на права і свободи громадян

Назва:
Адміністративна відповідальність за правопорушення, що посягають на права і свободи громадян
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,88 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Синьов Олександр Володимирович
УДК 342.9
 
Адміністративна відповідальність за правопорушення, що посягають на
права і свободи громадян
Спеціальність 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право і процес; фінансове право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі адміністративного права і адміністративної діяльності органів внутрішніх справ Національного університету внутрішніх справ МВС України.
Науковий керівник – | кандидат юридичних наук, доцент
Комзюк Анатолій Трохимович,
Національний університет внутрішніх
справ, професор кафедри
адміністративного права і адміністративної діяльності органів внутрішніх справ.
Офіційні опоненти – | доктор юридичних наук, доцент
Пєтков Валерій Петрович,
Кіровоградська філія Національного
університету внутрішніх справ, начальник;
кандидат юридичних наук, доцент
Гаращук Володимир Миколайович,
Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого, доцент кафедри адміністративного права.
Провідна установа – | Одеська національна юридична академія, кафедра адміністративного та фінансового права (м. Одеса).
Захист відбудеться “ 16 ” листопада 2001 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.700.01 Національного університету внутрішніх справ (61080, Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету внутрішніх справ (61080, Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27).
Автореферат розісланий “ 15 “ жовтня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Мошенський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Особливе місце у здійсненні реформи адміністративного права належить формуванню принципово нових механізмів, які дозволять реалізувати конституційні гарантії прав і свобод громадян. Незважаючи на часті зміни, чинне законодавство не завжди здатне виконувати охоронну функцію. Недостатнє використання засобів адміністративної відповідальності для охорони прав і свобод громадян призвело останнім часом до зростання кількості адміністративних проступків в цій сфері. Розширення кола гарантованих державою прав і свобод громадян виявило тенденцію до появи нових видів порушень‚ за які доцільно встановити адміністративну відповідальність.
За таких умов виникає потреба в розробці нової науково-практичної моделі механізму пра-вової охорони прав і свобод громадян, в якому значне місце займали б норми, що встановлюють адміністративні заборони та відповідальність за їх порушення. Проте проблеми адміністративної відповідальності за проступки, що посягають на права і свободи громадян, спеціально не вивчались, в існуючих наукових працях ці питання досліджувались фра-гментарно або в рамках ширшої адміністративно-правової проблематики, без комплексного підходу, або відображаючи реалії колишньої командно-адміністративної системи. Таким чином, глибоке дослідження проблем адміністративної відповідальності за проступки в зазначеній сфері набуває особливого змісту і актуальності.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано в рамках планів наукових досліджень Міністерства внутрішніх справ України (п. .3.3 Пріоритетних напрямків фундаментальних і прикладних досліджень навчальних закладів та науково-дослідних установ МВС України на період 1995-2000 рр. (затверджені рішенням колегії МВС України № 4КМ/2 від 28 лютого 1995 року)) і Університету внутрішніх справ (п. Головних напрямків наукових досліджень Університету внутрішніх справ на 1996-2000 рр.).
Мета і завдання дослідження. Мета дисертаційного дослідження полягає в тому, щоб на основі аналізу чинного законодавства України та узагальнень практики його реалізації визначити сутність, зміст, підстави та процедури адміністративної відповідальності за проступки, що посягають на права і свободи громадян, її місце в загально-правовому та адміністративно-правовому механізмах охорони прав і свобод громадян, а також виробити пропозиції та рекомендації щодо удосконалення правового регулювання у цій сфері.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Адміністративна відповідальність за правопорушення, що посягають на права і свободи громадян

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок