Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ Й РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО ПАМ’ЯТКОЗНАВСТВА ВОЛИНІ, ХОЛМЩИНИ І ПІДЛЯШШЯ (ХІХ – початок ХХ ст.)

СТАНОВЛЕННЯ Й РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО ПАМ’ЯТКОЗНАВСТВА ВОЛИНІ, ХОЛМЩИНИ І ПІДЛЯШШЯ (ХІХ – початок ХХ ст.)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ Й РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО ПАМ’ЯТКОЗНАВСТВА ВОЛИНІ, ХОЛМЩИНИ І ПІДЛЯШШЯ (ХІХ – початок ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
43,90 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
ГАВРИЛЮК СВІТЛАНА ВІТАЛІЇВНА
УДК 904:7(1=477.82+438.41)”18/19”
СТАНОВЛЕННЯ Й РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО ПАМ’ЯТКОЗНАВСТВА ВОЛИНІ, ХОЛМЩИНИ І ПІДЛЯШШЯ
(ХІХ – початок ХХ ст.)
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Чернівці - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі давньої і нової історії України Волинського державного університету імені Лесі Українки
Науковий консультант: | доктор історичних наук, професор
Макар Юрій Іванович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри
міжнародних відносин
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
Сергійчук Володимир Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри давньої і нової історії України, директор Центру українознавства
доктор історичних наук, професор
Баженов Лев Васильович,
Кам’янець-Подільський державний університет,
професор кафедри історії України
доктор історичних наук, професор
Пінчук Юрій Анатолійович,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділу української історіографії
Провідна установа: Інститут українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України, відділ нової історії
Захист відбудеться “ 27 ” серпня 2003 р. о 10.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м.Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18)
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (м.Чернівці, вул. Лесі Українки, 23)
Автореферат розісланий “ 4 ” липня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.Ю.Ротар


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У відродженні самосвідомості українського народу визначальне місце належить зверненню до його історичних коренів, відновленню призабутих вікових традицій і духовних цінностей. Їх уособленням виступають історичні пам’ятки – предмети матеріальної та духовної культури минулого. Будучи невід’ємним складником соціокультурного простору, вони виховують і єднають покоління, забезпечують наступність і спадковість розвитку нації, сприяють згуртуванню українського суспільства навколо спільних ідеалів та цінностей. Тому одним з найактуальніших завдань незалежної України залишається турбота про їх збереження та повноцінне використання.
Вагоме місце у вирішенні завдань сучасної пам’яткознавчої роботи належить узагальненню досвіду вивчення і збереження культурної спадщини в минулому, в тому числі протягом ХІХ – початку ХХ століть у межах таких етнічних українських земель як Волинь, Холмщина і Підляшшя. Ці території, пам’ятки яких за домінування українського етносу засвідчували переплетення і взаємовпливи культур, належність різним державним утворенням, перебували у зазначений період під владою Російської імперії. Історична та геополітична ситуації, що склалися тут, відрізнялися, особливо на Холмщині й Підляшші, від становища в Наддніпрянській Україні і не були сприятливими для збереження етнічної самобутності українського населення. Проте воно зуміло вистояти і передати нащадкам рідну мову, звичаї, почуття етнічної єдності з іншими українськими землями. І одну з провідних ролей у цьому відіграли історичні пам’ятки, збережені зусиллями шанувальників старовини.
Кращі традиції, досвід і наукова спадщина учасників пам’яткознавчого руху не втратили значення і сьогодні. Чимало пам’яткознавчих проблем, які потребували вирішення у ХІХ – на початку ХХ століть, перегукуються з аналогічними проблемами в житті сучасного українського суспільства. Тому звернення до надбань історичного пам’яткознавства, ознайомлення з його кращими здобутками сприятиме розвитку пам’яткознавчої справи, вітчизняної історичної науки загалом, подальшому відновленню призабутих, а то й невідомих сторінок минувшини українських земель.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ Й РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО ПАМ’ЯТКОЗНАВСТВА ВОЛИНІ, ХОЛМЩИНИ І ПІДЛЯШШЯ (ХІХ – початок ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок