Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ МІКРОПЛАЗМОВОГО НАПИЛЕННЯ БІОКЕРАМІЧНОГО ПОКРИТТЯ

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ МІКРОПЛАЗМОВОГО НАПИЛЕННЯ БІОКЕРАМІЧНОГО ПОКРИТТЯ

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ МІКРОПЛАЗМОВОГО НАПИЛЕННЯ БІОКЕРАМІЧНОГО ПОКРИТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,63 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
У другому розділі приведено опис експериментального обладнання, методів дослідження мікро плазмотрону і самого процесу МПН, методик до
слідження порошків та покриттів з гідроксиапатиту


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОЗВАРЮВАННЯ ІМ. Є.О. ПАТОНА
Войнарович Сергій Григорович
УДК 621.793.7
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ МІКРОПЛАЗМОВОГО НАПИЛЕННЯ БІОКЕРАМІЧНОГО ПОКРИТТЯ
Спеціальність 05.03.06 - зварювання та споріднені процеси і технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
 
Київ - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАНУ.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Борисов Юрій Сергійович,
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, завідувач відділом захисних покриттів
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Корж Віктор Миколайович,
Національний технічний університет України "КПІ",
професор кафедри технології і устаткування відновлення та підвищення зносостійкості машин і конструкцій
доктор технічних наук
Коржик Володимир Миколайович,
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, завідувач відділом електротермічних процесів обробки матеріалів
Захист відбудеться 25 червня 2008р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.182.01 при Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України за адресою: 03680, м. Київ, вул. Боженка, 11.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України за адресою: 03680, м. Київ-150, МСП, вул. Боженка, 11.
Автореферат розісланий 23 травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук Л.С. Киреєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Нанесення біокерамічних покриттів на різні типи ендопротезів є одним з напрямків газотермічного напилювання, що інтенсивно розвивається. Причиною цього є значимість біокерамічних матеріалів для розвитку сучасної медицини. Дослідження в цій області, пов'язані з розробкою нових біоматеріалів на основі фосфатів кальцію (Каназава Т., Хенч Л., в Україні - Шпак А.П., Карбовський В.Л., Дубок В.А. й ін.), показують, що ці матеріали є найбільш сумісними із тканинами організму та перспективними для використання на практиці. Серед них виділяється гідроксиапатит (ГА), що завдяки високим рівням біосумісності й біоадаптивності широко застосовується в ортопедії й стоматології як матеріал для виготовлення різних імплантатів, а також одержання біоактивних покриттів на ендопротезах. Саме металеві імплантати з покриттям із ГА сьогодні найбільш поширені, оскільки поєднують механічну міцність металевої основи з біологічними особливостями покриття. Покриття з ГА на металевих імплантатах має потрійний позитивний ефект: підвищення швидкості формування кісткової тканини, можливість утворення зв'язку з кісткою (остеоінтеграція) і зменшення вірогідності виникнення продуктів корозії металу. Таким чином, вказані покриття дозволяють значно скоротити тривалість уживляння, забезпечують надійний зв'язок з кісткою, подовжують термін служби імплантатів.
Дослідження в області нанесення біокерамічних покриттів способом газотермічного напилювання, розробка нових типів таких покриттів і технології їх нанесення одержали значний розвиток як за кордоном (K. Gross, K. Khor, R. Lіma, L. Pawlоwskі), так і у країнах СНД (Лясников В.М., Калита В.І., Илющенко О.Ф., Оковитий В.А.).
Найбільшого розповсюдження для нанесення покриттів з ГА набув спосіб плазмового напилювання, однак інтенсивне нагрівання часток ГА в плазмовому струмені та їх подальше швидке охолодження на підкладці може сприяти утворенню в структурі покриття значної кількості аморфної фази. Оскільки аморфна фаза ГА в умовах знаходження в живому організмі розчиняється швидше за кристалічний ГА, то співвідношення вмісту кристалічної та аморфної фаз ГА в покриттях позначається на умовах фіксації ендопротезу та його подальшій поведінці в умовах організму людини.
У випадку перегрівання часток ГА в плазмовому струмені з'являється можливість часткової дегідратації ГА і його розкладання з утворенням трикальційфосфату (ТКФ), що також характеризується підвищеною швидкістю розчинення порівняно із кристалічною фазою ГА і СаО (наявність останнього є неприпустимою).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ МІКРОПЛАЗМОВОГО НАПИЛЕННЯ БІОКЕРАМІЧНОГО ПОКРИТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок