Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ГРУНТОВОГО АКУМУЛЮВАННЯ ТЕПЛОТИ ТРУБНИМИ СИСТЕМАМИ

ФІЗИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ГРУНТОВОГО АКУМУЛЮВАННЯ ТЕПЛОТИ ТРУБНИМИ СИСТЕМАМИ

Назва:
ФІЗИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ГРУНТОВОГО АКУМУЛЮВАННЯ ТЕПЛОТИ ТРУБНИМИ СИСТЕМАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,76 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ТЕХНІЧНОЇ ТЕПЛОФІЗИКИ
НЕДБАЙЛО ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 662.995, 536.242
ФІЗИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ГРУНТОВОГО АКУМУЛЮВАННЯ
ТЕПЛОТИ ТРУБНИМИ СИСТЕМАМИ
Спеціальність 05.14.06“
Технічна теплофізика та промислова теплоенергетика”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті технічної теплофізики Національної академії наук України, м. Київ
Науковий керівник Доктор технічних наук, професор
Накорчевський Альфред Іванович,
Інститут технічної теплофізики НАН
України, провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти Доктор технічних наук,
Шурчков Анатолій Васильович,
Інститут відновлювальної енергетики НАН України, провідний науковий співробітник;
Кандидат технічних наук,
Воробйов Леонід Йосипович,
Інститут технічної теплофізики НАН
України, провідний науковий співробітник.
Захист відбудеться 18.12.2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.224.01 при Інституті технічної теплофізики Національної академії наук України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Желябова, 2а.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту технічної теплофізики Національної академії наук України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Желябова, 2а.
Автореферат розіслано 16.11.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук Чайка О.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У зв’язку з вичерпністю енергоресурсів планети, спостерігається дефіцит та значне подорожчання органічного палива. Використання його традиційних видів із зростаючою інтенсивністю призводить до суттєвого забруднення довкілля, збільшення кількості техногенних катастроф та виникнення проблем, які пов’язані з утилізацією відходів виробництва енергії. Одним з ефективних та широко розповсюджених способів отримання теплоти є перетворення сонячного випромінювання, яке падає на поверхню Землі. Тому потрібно використовувати та розвивати енергоощадні технології з використанням нетрадиційних та відновлювальних джерел енергії (НВДЕ) для задовільнення зростаючого попиту на екологічну теплоту для споживання її населенням та промисловістю. Перспективність використання сонячної радіації визначається її доступністю та невеликим строком окупності енергомістких технічних проектів.
В системах сонячного теплопостачання, для перетворення випромінювання Сонця у теплову енергію з температурним потенціалом у межах 50…60?С, використовуються сонячні колектори. Таку теплоту найбільш доцільно використовувати для потреб комунальної енергетики – підлогового опалення будинків та гарячого водопостачання. Але, у зв’язку з тим, що період опалення у холодний період року зміщений на 180 діб відносно періоду найбільш інтенсивної сонячної інсоляції, виникає необхідність акумулювання сонячної теплоти.
Для вирішення цієї проблеми віддається перевага природним ґрунтовим акумуляторам теплоти із-за їх доступності та простоти у технологічному використанні. Акумулювання сонячної енергії та вилучення відновлювальної теплоти ґрунту здійснюється різноманітними трубними системами, які розміщуються під землею. Така технологія є актуальною для всебічного вивчення та перспективною у використанні, а тому повинна отримати науково-технічний розвиток у подальшому. У зв’язку з цим, фізичне моделювання теплових процесів може дозволити розробити нові або вдосконалити вже існуючі способи отримання відновлювальної теплоти для комунальних потреб.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації відповідає планам виконання науково-дослідних робіт “Дослідження перехідних процесів нестаціонарного тепломасообміну та розробка комбінованих схем ґрунтового акумулювання теплоти” (2006 р., номер державної реєстрації 0103U005532) та “Створення експериментальної теплонасосної установки з термальним ґрунтовим акумулятором для автономного теплопостачання” (2007 р., 0107U004905), у яких автор був виконавцем окремих розділів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФІЗИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ГРУНТОВОГО АКУМУЛЮВАННЯ ТЕПЛОТИ ТРУБНИМИ СИСТЕМАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок