Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Онтогенетичні особливості обміну ліпідів і ліпідного живлення у свиней

Онтогенетичні особливості обміну ліпідів і ліпідного живлення у свиней

Назва:
Онтогенетичні особливості обміну ліпідів і ліпідного живлення у свиней
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,57 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Львівська державна академія ветеринарної медицини
імені С.З.Ґжицького
П а р а н я к
Роман Петрович
УДК: 619:612.015:636.4
Онтогенетичні особливості обміну ліпідів
і ліпідного живлення у свиней
03.00.13 – фізіологія людини і тварин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора сільськогосподарських наук
Львів-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті біології тварин УААН та Львівській державній академії ветеринарної медицини імені С.З.Ґжицького Міністерства аграрної політики України.
Науковий консультант: доктор біологічних наук, професор, академік
УААН, заслужений діяч науки і техніки України
Кравців Роман Йосипович,
Львівська державна академія ветеринарної медицини
імені С.З.Ґжицького,
завідувач кафедри ветеринарно-санітарної і радіологічної експертизи, ректор
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Колтун Євстахій Михайлович,
Львівська державна академія ветеринарної медицини
імені С.З.Ґжицького,
професор кафедри клінічної діагностики
доктор біологічних наук, професор, заслужений
працівник народної освіти України
Грибан Віталій Григорович,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
професор кафедри нормальної і патологічної фізіології
сільськогосподарських тварин
доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Стапай Петро Васильович,
Інститут біології тварин УААН, завідувач лабораторії
фізіолого-біохімічних основ вовноутворення
Провідна установа: Інститут тваринництва УААН, м. Харків
Захист дисертації відбудеться “11” липня 2003 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.826.01 у Львівській державній академії ветеринарної медицини імені С.З.Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів-10, вул. Пекарська, 50, аудиторія № 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівської державної академії ветеринарної медицини імені С.З.Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів-10, вул. Пекарська, 50.
Автореферат розісланий 10.06. 2003 р.
Вчений секретар пеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук, доцент П.І.Головач


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Всебічне вивчення онтогенетичних особливостей обміну ліпідів і ліпідного живлення у свиней є теоретичною основою спрямованого впливу на їх ріст, оплату корму, м’ясні якості туші, харчову і біологічну цінність свинини. Це зумовлено структурною роллю ліпідів, які разом з білками становлять основу клітинних мембран, і прямою залежністю між змінами інтенсивності синтезу білків та ліпідів у скелетних м’язах тварин у процесі росту (Янович В.Г., Сологуб Л.І, 2000). Інтенсивність синтезу ліпідів у жировій тканині і скелетних м’язах свиней значно вища, ніж у тварин інших видів, що призводить до накопичення жиру в їх туші. Наявні в свинячому жирі поліненасичені жирні кислоти родини n-6 (лінолева, арахідонова), вміст яких великою мірою залежить від факторів годівлі (Wood J.D., Enser M., 1997; Warnants N. et al., 1999), значно впливає на його харчову і білогічну цінність. Зокрема, лінолева кислота є незамінною (есенціальною) жирною кислотою, а синтезована з неї арахідонова кислота є попередником великої групи біологічно активних речовин (простагландинів, простациклінів, тромбоксанів, лейкотриєнів), які характеризуються широким спектром регуляторної дії в організмі тварин (Lee D.V. et al., 1992; Henwieser W.C. et al., 1993; Peri K.G. et al., 1995). Стимулюючий вплив жирових добавок до раціону свиней на їх ріст і оплату корму у свиней зумовлений не тільки їх високою енергетичною цінністю, а і позакалорійною азотзатримуючою дією жирних кислот, їх стимулюючим впливом на синтез білків у скелетних м’язах та інгібуючим впливом на синтез триацилгліцеролів у жировій тканині (Янович В.Г., Лагодюк П.З., 1991). Продуктивна і метаболічна дія жирів значною мірою залежить від їх жирнокислотного складу. Цим зумовлена актуальність поглиблення досліджень, скерованих на з’ясування онтогенетичних особливостей обміну ліпідів і ліпідного живлення у свиней. Зокрема, в літературі мало висвітлено питання про онтогенетичні особливості синтезу ліпідів у різних органах свиней, метаболізму в них окремих поліненасичених жирних кислот (лінолевої, ліноленової, арахідонової), недостатньо вивчено вплив добавок різних жирів до раціону відгодівельних свиней, поросних і лактуючих свиноматок, поросят після відлучення на їх продуктивність та на метаболізм ліпідів і жирних кислот в їх організмі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: Онтогенетичні особливості обміну ліпідів і ліпідного живлення у свиней

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок