Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> основи формування Організованого сільськогосподарського ринку регіону

основи формування Організованого сільськогосподарського ринку регіону

Назва:
основи формування Організованого сільськогосподарського ринку регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,83 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ
ДУДІН ВОЛОДИМИР ІЛЛІЧ

УДК 338.43.01
УДК 338.43.01:346.54
основи формування Організованого
сільськогосподарського ринку регіону
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Уманській державній аграрній академії Міністерства
аграрної політики України.
Науковий керівник: |
доктор економічних наук, професор
Молдаван Любов Василівна
Інститут економіки НАН України,
провідний науковий співробітник відділу економічних відносин АПК
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, доцент
Коваленко Юрій Сергійович
Інститут аграрної економіки УААН,
головний науковий співробітник відділу підприємництва, м. Київ
кандидат економічних наук
Могильний Олексій Миколайович
головний спеціаліст відділу управління, координації та здійснення аграрної політики Кабінету Міністрів України, м. Київ
Провідна установа: | Подільська державна агротехнічна академія, кафедра організації виробництва і бізнесу,
м. Кам’янець-Подільський
Захист дисертації відбудеться “23” вересня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.150.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) економічних наук в Інституті економіки НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіки НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “_22_” серпня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.С. Стешенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Мотиваційний потенціал ринкової економіки реалізується не тільки через відносини власності, а й відносини розподілу. Поза останніми переваги ринкової економіки себе не виявляють. Ступінь розвитку відносин розподілу визначається рівнем розвитку організаційних засад формування сільськогосподарського ринку. Світова практика нагромадила систему знань щодо об’єктивних причин необхідності організованих дій з регулювання ринкових відносин, що обумовлюється особливостями сільськогосподарської галузі та специфікою формування пропозиції і попиту на сільськогосподарську продукцію.
Провідними вченими Інституту аграрної економіки УААН, Інституту економіки, Інституту економічного прогнозування, Інституту регіональних досліджень, Ради з вивчення продуктивних сил України НАН України, а також відділами економіки і організації сільського господарства галузевих наукових установ та кафедр вищих навчальних закладів зроблено значний внесок у дослідження проблем формування сільськогосподарських ринків та державного впливу на грошові відносини їх учасників.
Сучасні наукові розробки теоретичного і практичного характеру стосуються, насамперед, формування інфраструктури сільськогосподарського ринку, містять у собі загальні методологічні положення про його механізми, результати досліджень кількісних характеристик підкомплексів ринку, прогнозування кон’юнктури та обґрунтування політики щодо їх розвитку на загальнодержавному рівні. Водночас вони майже не торкаються регіональних аспектів організації сільськогосподарських ринків, їх структуризації та інфраструктурного забезпечення.
Недостатньо розроблена теоретична база формування ринків на регіональному рівні, відсутні механізми територіального збалансування попиту і пропозиції сільськогосподарської продукції, товаровиробники не володіють ринковими методами захисту своїх економічних інтересів, на місцевому рівні домінують стихійні канали реалізації продукції, відсутня законодавча база регулювання ринкових відносин.
Відсутність організованих видів регіональних ринків як системи необхідних підприємств, установ та методів, які забезпечують просування продукції від виробника до споживача на взаємовигідних для всіх учасників процесу умовах, породжує тінізацію розподілу у продовольчій сфері, нееквівалентний товарообмін, дисбаланс між попитом та пропозицією, нестабільність цін та доходів виробників сільськогосподарської продукції, збитковість та згортання виробництва окремих видів продовольчої сировини у рослинництві, тваринництві й деяких інших видів трудомісткої продукції, що створює загрозу продовольчій безпеці країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: основи формування Організованого сільськогосподарського ринку регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок