Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ ПРОДУКЦІЇ ПТАХІВНИЦТВА В УКРАЇНІ

ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ ПРОДУКЦІЇ ПТАХІВНИЦТВА В УКРАЇНІ

Назва:
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ ПРОДУКЦІЇ ПТАХІВНИЦТВА В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,71 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ГУРЕНКО ТАМАРА ОЛЕКСІЇВНА
УДК 338.43:339.13:63.4
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ
РИНКУ ПРОДУКЦІЇ ПТАХІВНИЦТВА В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.07.02 – Економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті аграрної економіки Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
академік УААН, заслужений діяч
науки і техніки України
Шпичак Олександр Михайлович,
академік-секретар відділення аграрної
економіки і земельних відносин Української
академії аграрних наук
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
заслужений економіст України
Бойко Віктор Іванович
завідувач відділу Інституту аграрної
економіки УААН
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Стукач Тетяна Миколаївна
вчений секретар Української академії
зовнішньої торгівлі Міністерства
економіки та з питань європейської
інтеграції України
Провідна установа: Український державний агроекологічний
університет Міністерства аграрної політики України,
кафедра менеджменту організацій, м. Житомир
Захист відбудеться “ 26 “ лютого 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 Інституту аграрної економіки УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, конференц-зал, 3-й поверх.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН, 03680, м. Київ, вул. Героїв оборони, 10, кімн. 212.
Автореферат розісланий “ 24 ” січня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук,
професор Малік М.Й.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ринкова економіка потребує відповідного підходу до формування економічного механізму забезпечення розвитку галузі птахівництва. Це зумовлено зміною форм власності, реструктуризацією економіки, зміщенням центрів відповідальності за кінцеві результати діяльності. Потреба в розв`язанні такого завдання посилюється розбалансованістю ресурсного потенціалу, ціновим диспаритетом, нееквівалентним обміном між галузями ресурсного забезпечення та підприємствами по виробництву продукції птахівництва, зокрема яєць.
Порушення рівноваги між попитом з урахуванням медичних норм споживання продовольства та купівельною спроможністю населення також вказує на необхідність розробки результативного економічного механізму формування та забезпечення функціонування ринку продукції птахівництва. Потреба в новому концептуальному підході щодо удосконалення економічного механізму ринкової економіки підтверджується негативними тенденціями в розвитку галузі птахівництва.
Слід зазначити, що в нашій країні над розв`язанням цього завдання працюють науковці: Н.М. Башкирев, О.М. Бевза, В.І. Бойко, М.П. Вітковський, Ю.Я. Гапусенко, І.А. Іонов, Г.М. Колесникова, В.А. Лук`янов, О.О. Лук`яненко, Н.В. Сеперович, А.І. Свєжєнцов, Т.М. Стукач, А.В. Шомін, О.М. Шпичак та інші.
Разом із тим, результативний економічний механізм як система не сформований. Не відрегульовані механізми макро- і мікроекономічного плану. В теоретичному, методологічному і практичному аспектах не розроблена система раціонального поєднання механізмів державного аграрного протекціонізму з механізмами ринкового саморегулювання.
Відсутність ефективного науково обгрунтованого механізму формування і забезпечення функціонування ринку продукції птахівництва та нагальна потреба в розробці та впровадженні такого механізму підтверджують актуальність теми дисертаційного дослідження.
В дисертаційній роботі розглянуто економічний механізм формування і функціонування ринку продукції птахівництва в Україні, зокрема такого виду продукції як яйця.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з тематикою науково-дослідних робіт Інституту аграрної економіки УААН “Наукові основи аграрної політики трансформування економічних відносин агропромислового виробництва в ринкові умови” і, зокрема, її теми “Розробити методологію ціноутворення та інфраструктури ринку продукції АПК в перехідний період до ринкової економіки” (номер державної реєстрації 0196U016297).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ ПРОДУКЦІЇ ПТАХІВНИЦТВА В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок