Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДУ СКІНЧЕННО-ЗОННИХ ПОТЕНЦІАЛІВ ДЛЯ РОЗРАХУНКІВ ЕЛЕКТРОННИХ ХАРАКТЕРИСТИК МЕТАЛІВ

ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДУ СКІНЧЕННО-ЗОННИХ ПОТЕНЦІАЛІВ ДЛЯ РОЗРАХУНКІВ ЕЛЕКТРОННИХ ХАРАКТЕРИСТИК МЕТАЛІВ

Назва:
ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДУ СКІНЧЕННО-ЗОННИХ ПОТЕНЦІАЛІВ ДЛЯ РОЗРАХУНКІВ ЕЛЕКТРОННИХ ХАРАКТЕРИСТИК МЕТАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,63 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ МАГНЕТИЗМУ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК
ТА МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Дмитрієв Олександр Володимирович
УДК 538.915
ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДУ СКІНЧЕННО-ЗОННИХ ПОТЕНЦІАЛІВ ДЛЯ
РОЗРАХУНКІВ ЕЛЕКТРОННИХ ХАРАКТЕРИСТИК МЕТАЛІВ
01.04.02 - теоретична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі математики та теоретичної радіофізики Київського національного університету імені Тараса Шевченка і у відділі теоретичної фізики Інституту магнетизму НАН та МОН України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Білоколос Євген Дмитрович,
Інститут магнетизму НАН та МОН України,
завідувач відділу теоретичної фізики
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Лось Віктор Федорович,
Інституту магнетизму НАН та МОН України,
відділ фізики магнітних матеріалів та нанокристалічних структур,
завідувач лабораторією магнітних матеріалів
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Єремко Олександр Олександрович,
Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу нелінійної фізики конденсованого стану
Захист відбудеться “ 25 ” жовтня, 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.248.01 при Інституті магнетизму НАН та МОН України за адресою: 03142, м. Київ, бульвар академіка Вернадського, 36, конференц-зал Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: 03142, м. Київ, бульвар академіка Вернадського, 36.
Автореферат розісланий “ 24 ” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д. 26.248.01
кандидат фізико-математичних наук Л.Є. Козлова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Існує достатня кількість чисельних самоузгоджених методів, які дозволяють розрахувати одночастинковий спектр твердого тіла з високою точністю. Однак, крім цього, бажано мати точні розв'язки рівняння Шредінгера. Такі розв'язки для періодичних потенціалів корисні як в плані їх використання в нульовому порядку теорії збурень, так і для розвитку загальної теорії. Це дозволяє більш глибоко зрозуміти структуру спектра, хвильових функцій, їхні геометричні та аналітичні властивості, а також природу явища в цілому.
Серед одновимірних періодичних потенціалів найцікавішими та найбагатшими з точки зору фізичних результатів є скінченно-зонні потенціали. Рівняння Шредінгера з скінченно-зонним потенціалом має точний розв'язок, спектр та хвильові функції задаються аналітичними функціями. Як правило, в підручниках квантової механіки розглядається потенціал Кроніга-Пенні, який складається з прямокутних потенціальних ям. Однак, його спектр задається трансцендентним рівнянням, хвильові функції кусково-неперервні. Використовуючи ці хвильові функції, надзвичайно важко розрахувати матричні елементи будь-якої спостережуваної величини. Скінченно-зонні потенціали цих недоліків не мають. Використовуючи хвильові функції рівняння Шредінгера зі скінченно-зонним потенціалом можна аналітично, використовуючи теорію лишків, знайти матричні елементи будь-якої спостережуваної величини. Більш того, можна сказати, що скінченно-зонні потенціали в теорії твердого тіла відіграють ту ж саму роль, що й задача Кеплера в атомній фізиці. Відомо, що в загальному випадку довільний періодичний потенціал має у спектрі нескінченне число заборонених зон, ширина яких з ростом енергії швидко спадає. Якщо потенціал аналітичний, то швидкість спадання є експоненційною. Відповідно, не враховуючи щілини, які виникають при енергіях більших за деяке фіксоване значення, довільний аналітичний потенціал можна апроксимувати скінченно-зонним з будь-якою, наперед заданою точністю. Також треба зауважити, що потреба у фізиці твердого тіла в скінченно-зонних потенціалах існувала давно. Наприклад, відомий американський фізик Монтролл намагався побудувати скінченно-зонні потенціали у вигляді суми солітонних ям, але він не довів цю роботу до кінця.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДУ СКІНЧЕННО-ЗОННИХ ПОТЕНЦІАЛІВ ДЛЯ РОЗРАХУНКІВ ЕЛЕКТРОННИХ ХАРАКТЕРИСТИК МЕТАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок