Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОПЕДЕВТИЧНА РОБОТА З ПІДЛІТКАМИ, СХИЛЬНИМИ ДО ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ, НА УРОКАХ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

ПРОПЕДЕВТИЧНА РОБОТА З ПІДЛІТКАМИ, СХИЛЬНИМИ ДО ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ, НА УРОКАХ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

Назва:
ПРОПЕДЕВТИЧНА РОБОТА З ПІДЛІТКАМИ, СХИЛЬНИМИ ДО ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ, НА УРОКАХ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,22 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.Драгоманова
АНДРОНЮК Тетяна Анатоліївна
УДК 371.13:373.035
ПРОПЕДЕВТИЧНА РОБОТА З ПІДЛІТКАМИ, СХИЛЬНИМИ ДО ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ,
НА УРОКАХ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ
В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ
13.00.02 – Теорія і методика трудового навчання
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному педагогічному університеті, Міністерство освіти і науки України, м. Херсон.
Науковий керівник - | доктор педагогічних наук, професор,
Сидоренко Віктор Костянтинович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри
трудового навчання.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор, Оржеховська Валентина Михайлівна,
Науково-методичний центр превентивного виховання АПН України, м. Київ
директор;
кандидат педагогічних наук, доцент,
Васенко Василь Васильович
Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет ім. Григорія Сковороди, завідувач кафедри загальнотехнічних дисциплін.
Провідна установа: | Криворізький державний педагогічний університет, кафедра педагогіки і методики трудового навчання, Міністерство освіти і науки України, м.Кривий Ріг.
Захист відбудеться 8 жовтня 2002 р. о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.05 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано 6 вересня 2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Гнеденко О.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасна загальноосвітня школа має багато проблем, і найбільша серед них – зростаючі труднощі у вихованні дітей і підлітків, збільшення кількості асоціальних проявів у поведінці, правопорушень і злочинів.
Перед вчителями постала проблема, якої не знали ще 10-12 років тому. Число дітей ризику, тобто дітей з девіантною поведінкою, яких називають важкими, різко зросло. Все частіше проявляється грубість у ставленні до вчителів і батьків, недисциплінованість на уроках, прогули, бродяжництво, крадіжки, хуліганство, пияцтво, агресивні та ворожі прояви. Ці явища стали дуже серйозною проблемою не тільки школи, а і всього суспільства.
Розвиток сучасної школи на засадах демократизації і гуманізму в умовах загострення соціально-економічних і політичних протиріч у суспільстві, відродження національних традицій, народної педагогіки вимагають нових підходів до виховання учнів. Педагоги усвідомлюють прагнення учнів до самоствердження, реалізації індивідуальних вікових потреб, що набувають нового змісту в зв’язку з відродженням національної самосвідомості, неспроможністю учнів знайти своє належне місце в динаміці соціальних, економічних і політичних процесів та інше.
Однією з найбільш загострених проблем сьогодення є зростання агресивності підлітків. Це пов’язано із загальною соціальною напруженістю, психологічною неврівноваженістю всього суспільства, яке важко переживає перехід до ринкових відносин, зростаючу кризу соціальної системи тощо.
Щоб допомогти підростаючій людині подолати виникаючі відхилення в її поведінці та розвитку, потрібно враховувати, на якому віковому етапі знаходиться дитина, яку сходинку свого життєвого шляху вона зараз долає, в чому типові складності того чи іншого віку.
Форми виходу з кризи залежать від того соціального середовища, в якому знаходиться підліток, схильний до девіантної поведінки, від індивідуальної історії його життя, минулого досвіду вирішення життєвих проблем, відносин з близькими дорослими.
Проблеми відхилень у поведінці дітей завжди цікавили психологів і педагогів. У зв’язку з цим доречно згадати Андре, Берковитца, Доларда, Лоренца, Фрейда, Фромма, Хорні, які працювали над теорією агресивності підлітків. Структуру агресивного прояву у підлітків досліджували А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОПЕДЕВТИЧНА РОБОТА З ПІДЛІТКАМИ, СХИЛЬНИМИ ДО ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ, НА УРОКАХ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок