Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТІЛА ДІТЕЙ ПЕРИНАТАЛЬНОГО ПЕРІОДУ РОЗВИТКУ, ВІКОМ ДО 1 РОКУ ТА ДОРОСЛИХ ЛЮДЕЙ 17 – 21 РОКІВ

ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТІЛА ДІТЕЙ ПЕРИНАТАЛЬНОГО ПЕРІОДУ РОЗВИТКУ, ВІКОМ ДО 1 РОКУ ТА ДОРОСЛИХ ЛЮДЕЙ 17 – 21 РОКІВ

Назва:
ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТІЛА ДІТЕЙ ПЕРИНАТАЛЬНОГО ПЕРІОДУ РОЗВИТКУ, ВІКОМ ДО 1 РОКУ ТА ДОРОСЛИХ ЛЮДЕЙ 17 – 21 РОКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,27 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Тернопільська державна медична академія
ім. І.Я.Горбачевського
ШИПІЦИНА ОЛЕКСАНДРА В’ЯЧЕСЛАВІВНА
УДК 611-018.5:616-071.2:613.287.8:613.952/.96
ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТІЛА ДІТЕЙ
ПЕРИНАТАЛЬНОГО ПЕРІОДУ РОЗВИТКУ,
ВІКОМ ДО 1 РОКУ
ТА ДОРОСЛИХ ЛЮДЕЙ 17 – 21 РОКІВ
14.03.01 – нормальна анатомія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Тернопіль – 2001
Дисертація є рукописом.
Дисертація виконана у Вінницькому державному медичному університеті ім. М.І.Пирогова.
Науковий керівник: академік МАІА, доктор медичних наук, професор Шапаренко Павло Пилипович, Вінницький державний медичний університет ім. М.І.Пирогова, завідувач кафедри анатомії людини.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Головацький Андрій Степанович, Ужгородський державний університет; завідувач кафедри анатомії людини, оперативної хірургії та гістології медичного факультету;
доктор медичних наук, професор Сак Ніна Миколаївна, керівник курсу анатомії та спортивної морфології, Харківський державний інститут фізичної культури.
Провідна установа: Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, кафедра нормальної анатомії, м. Івано-Франківськ
Захист відбудеться 23 лютого 2001 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.601.01 у Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, майдан Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільської державної медичної академії ім. І.Я. Горбачевського МОЗ Украйни (46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 12).
Автореферат розісланий 22 січня 2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор медичних наук,
професор Боднар Я.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Розвиток тіла людини відбувається з різними рівнями варіювання. Вивченню різноманітності вікової мінливості присвячена велика кількість робіт (Година Е.З., Миклашевская Н.Н., Соловьева В.С.,1987; Дерябин В.Е., 1988; Саливон И.И., Полина Н.И., Марфина О.В., 1989; Шапаренко П.Ф., 1989, 1994; Бобрик И.И., Минаков В.Н., 1990; Чешенчук С.А., 1994; Єрмольєв В.О., 1996 та інші).
Проблема прогнозу віддаленого розвитку недоношених дітей останніми роками стала особливо актуальною в зв’язку з розробкою ефективних методів виходжування цих дітей (Agostini C. at al. 1998).
Необхідно визнати, що до теперішнього часу залишаються недостатньо вивченими питання морфологічної зрілості недоношених новонароджених. Також в неонатології не розглядались питання щодо вивчення особливостей соматичної статури передчасно народжених дітей порівняно з доношеними новонародженими. В теперішній час в практичній охороні здоров’я України використовуються таблиці фізичного розвитку новонароджених дітей, які потребують оновлення, удосконалення та розширення (Дементьева Т.М., Короткая Е.В., 1981).
Важливе значення має вивчення конституції як стійкої характеристики людини, з нею пов’язані особливості реагування на вплив навколишнього середовища (Ковешников В.Г., Никитюк Б.А. 1992). Конституція людини – це сукупність морфологічних та функціональних ознак, які пов’язані з певним характером реактивності. Останнім часом все частіше використовується термін “соматотип” – соматичний тип _як складова частина фенотипа людини. Відомо, що будова тіла формується в процесі вікового розвитку людини і є комплексом успадкованого і набутого. Для новонароджених та дітей ранніх вікових груп соматотипи не вивчені. Новонароджені відрізняються як абсолютними розмірами тіла, так і співвідношеннями пропорцій різних частин тіла. Тому вивчення соматичної статури недоношених новонароджених, а також народжених в строк та дітей грудного віку становить важливу наукову проблему. Цей віковий період ми вважаємо найбільш важливим для наукових досліджень, саме в цьому віці закладаються основи подальшого фізичного розвитку в цілому і продовжується формування найважливіших функціональних систем для організму, що росте.
В сучасний період відсутні роботи, в яких би висвітлювалися нормативні особливості будови тіла дітей перинатального періоду розвитку в порівнянні з дефінітивними розмірами юнаків та дівчат 17 – 21 років.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТІЛА ДІТЕЙ ПЕРИНАТАЛЬНОГО ПЕРІОДУ РОЗВИТКУ, ВІКОМ ДО 1 РОКУ ТА ДОРОСЛИХ ЛЮДЕЙ 17 – 21 РОКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок