Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНСТИТУЦІЙНІ ФАКТОРИ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ УКРАЇНИ ДО РИНКУ

ІНСТИТУЦІЙНІ ФАКТОРИ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ УКРАЇНИ ДО РИНКУ

Назва:
ІНСТИТУЦІЙНІ ФАКТОРИ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ УКРАЇНИ ДО РИНКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,35 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Сохецька
Анна Володимирівна
 
УДК [330.837:330.354:330.342.23] (477) “714”
ІНСТИТУЦІЙНІ ФАКТОРИ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ
В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ УКРАЇНИ ДО РИНКУ
Спеціальність: 08.01.01. — економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник – кандидат економічних наук, професор Панчишин Степан Михайлович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, декан економічного факультету.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Малий Іван Йосипович,
Київський національний економічний університет, професор кафедри політичної економії обліково-економічних факультетів;
кандидат економічних наук, доцент
Кульчицький Ярослав Володимирович,
Український державний лісотехнічний університет, декан економічного факультету.
Провідна установа – Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії.
Захист дисертації відбудеться 15 січня 2004 р. о 13.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради ДЗ 5.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка, м.Львів, пр. Свободи, 18, аудиторія 115.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського націо-нального університету імені Івана Франка, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 13 грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ____________________ Панчишин С.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Підвищення рівня життя народу та розв’язання багатьох інших проблем вимагає пришвидшення економічного зростання, яке є стратегічною метою кожної держави. Упродовж 90-х років обсяг національного продукту у вітчизняній економіці скорочувався, що спричинило зниження реальних доходів населення, зменшення видатків на розвиток соціальної сфери, охорону довкілля, оборону тощо. Усе це різко актуалізує проблему факторів економічного зростання в умовах ринкової трансформації економічної системи України.
Одним із важливих чинників економічного зростання є інституційні фактори. Проблеми інституційних факторів економічного зростання не є новими для економічної науки. У вітчизняній та зарубіжній літературі існує чимало праць, присвячених їх вивченню. Особливу роль інституційного середовища в економічному зростанні підкреслювали такі видатні економісти, як А.Сміт, Д.Рікардо, Дж.С.Міль, К.Маркс, М.Туган-Барановський, Т.Веблен, М.Вебер, Дж.Кейнс, Й.Шумпетер та ін.
Усі провідні школи та напрями економічної думки другої половини XX ст. приділяють значну увагу ролі інституційних факторів в економічному зростанні. Вагомий внесок у розвиток інституційних ідей зробили Дж.Стігліц, Дж.Б’юкенен, Р.Коуз, Д.Норт, Дж.Гелбрейт, О.Вільямсон, Г.Бекер, Дж.Ходжсон, Г.Манків, Л.Нельсон, Я.Корнаї та ін.
Наприкінці XX ст. економічна наука приділяє значну увагу інституційному середовищу в перехідних економіках. Серед вітчизняних дослідників цієї проблеми слід назвати Д.Авдюшкіна, В.Геєця, А.Гальчинського, В.Толікова, І.Давидову, С.Злупка, П.Єщенка, І.Малого, Н.Зверякова, В.Кваснюка, І.Лукінова та інших.
Аналізу інституційного середовища в умовах переходу до ринку присвячені також дослідження зарубіжних учених Л.Бальцеровича, М.Домбровскі, А.Нуреєва, А.Олійника, А.Ослунда, В.Радаєва, Дж.Сакса, А. Шастітко та інших.
У вітчизняній економічній літературі питання, пов’язані із інституційними факторами та їх впливом на економічне зростання загалом найчастіше висвітлюються і полемізуються на сторінках наукових журналів “Економіка України”, “Фінанси України” та у періодичних виданнях “Інвестиційна газета”, “День”, “Дзеркало тижня”, “Україна Business” та деяких інших. Водночас не всі аспекти цієї складної і багатогранної проблеми з’ясовані та отримали належне наукове обгрунтування, зокрема в умовах перехідної економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІНСТИТУЦІЙНІ ФАКТОРИ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ УКРАЇНИ ДО РИНКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок