Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ У 1918–1933 рр.

ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ У 1918–1933 рр.

Назва:
ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ У 1918–1933 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,15 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
Старовойт Світлана Володимирівна
УДК 655.41:061.12(477)
ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ
АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
У 1918–1933 рр.
Спеціальність 07.00.08 – книгознавство,
бібліотекознавство, бібліографознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті архівознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.
Науковий керівник академік НАН України, доктор
філософських наук, професор
Онищенко Олексій Семенович,
Національна бібліотека України імені В.І. Вер-
надського, генеральний директор
Офіційні опоненти: доктор історичних наук,
Верба Ігор Володимирович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор
кафедри історії Росії
кандидат історичних наук,
Матусевич Вікторія Володимирівна,
Національна бібліотека України імені В.І. Вер-
надського, н.с. відділу комплектування
вітчизняною літературою
Провідна установа Інститут української археографії та джерело-
знавства ім. М.С. Грушевського НАН України,
відділ джерел новітньої історії України, м. Київ
Захист відбудеться “_25 ”_грудня__2003 р. о _16_ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.165.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського за адресою: 03039, Київ, пр-т 40-річчя Жовтня, 3.
З дисертацією можна ознайомитися у читальному залі літератури з бібліотеко-знавства у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського, Київ, пр-т 40-річчя Жовтня, 3.
Автореферат розісланий “_22_”___листопада___2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук А.О. Чекмарьов
Актуальність теми. Видавнича діяльність Української академії наук 1918–1933 років, складного періоду становлення вітчизняної науки, розвитку нових напрямів, політизації науки та її трансформації відповідно до завдань радянської влади, є важливим аспектом історичних досліджень цього часу. Вона віддзеркалює специфіку апробації та впровадження результатів наукових досліджень в контексті історичної ситуації в Україні, дозволяє ув’язати її із розвитком книжкової справи, специфікою редакційно-видавничої діяльності в науці, а також провести історико-книгознавчий аналіз основних процесів у видавничій справі того періоду, бібліографічну реконструкцію опублікованих наукових видань, з’ясувати роль окремих політичних діячів та діячів науки, важливі питання історії науки в Україні. Увесь комплекс цих питань досі не був об’єктом спеціального історико-книгознавчого дослідження.
Актуальність теми зростає за умови, що впродовж значного часу обставини існування та діяльності УАН–ВУАН, зокрема, політичний аспект реорганізації науки в Україні замовчувалися, а комплекс архівних документів з діяльності Академії був свідомо зруйнованим і його рештки розосереджені по різних сховищах. Тому реконструкція джерельної бази дослідження на сьогодні є складним питанням українського джерелознавства. Це у рівній мірі стосується як офіційних документів, так і матеріалів особового походження, архівної спадщини вчених та діячів Академії, опублікованих наукових праць. Практика вилучення видань, у яких були вміщені праці репресованих вчених, позбавила нас цілого ряду публікацій значної наукової вартості, призвела до ситуацій, коли втрачено науковий доробок цілих установ. Вивчення видавничої діяльності УАН–ВУАН дозволяє відновити усвідомлено “втрачені ланцюги” з історії публікації наукового доробку НАН України у цей період.
Ступінь наукової розробки проблеми. Приймаючи до уваги значну кількість праць загального характеру з історії НАН України радянського періоду, слід відзначити, що окремі аспекти діяльності та розвитку НАН України у 1918–1933 рр. стали висвітлюватися тільки у дослідженнях останнього десятиліття, що розкрито в першому, історіографічному розділі дисертації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ У 1918–1933 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок