Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СХІДНО-КАРПАТСЬКА ОПЕРАЦІЯ ТА ПРИЄДНАННЯ ЗАКАРПАТТЯ ДО СРСР (ВЕРЕСЕНЬ 1944 р. - ЧЕРВЕНЬ 1945 р.)

СХІДНО-КАРПАТСЬКА ОПЕРАЦІЯ ТА ПРИЄДНАННЯ ЗАКАРПАТТЯ ДО СРСР (ВЕРЕСЕНЬ 1944 р. - ЧЕРВЕНЬ 1945 р.)

Назва:
СХІДНО-КАРПАТСЬКА ОПЕРАЦІЯ ТА ПРИЄДНАННЯ ЗАКАРПАТТЯ ДО СРСР (ВЕРЕСЕНЬ 1944 р. - ЧЕРВЕНЬ 1945 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,73 KB
Завантажень:
515
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ "ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
РЄПІН Ігор Володимирович
УДК 94:355.48 (477.87) "1944/1945"
СХІДНО-КАРПАТСЬКА ОПЕРАЦІЯ
ТА ПРИЄДНАННЯ ЗАКАРПАТТЯ ДО СРСР
(ВЕРЕСЕНЬ 1944 р. - ЧЕРВЕНЬ 1945 р.)
20.02.22 - військова історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії, теорії та практики культури Національного
університету "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Провідна установа
Захист відбудеться 18.05. 2007 р. о _13-30___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.15 Національного університету "Львівська політехніка" за адресою 79013, Львів, вул. С. Бандери, 12, корп. 4, ауд. 204.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" за адресою 79013, Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий 14.04. 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.І. Гусєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Німецько-радянська війна, результати та наслідки якої були і залишаються об’єктом численних наукових досліджень істориків. Значне місце серед них належить проблемам воєнного мистецтва воюючих сторін, адже стратегія, оперативне мистецтво і тактика у цій війні розвинулися і здійснили суттєвий вплив на їх подальший розвиток. У переважній більшості публікацій Східно-Карпатська операція лише згадується, бойові дії у гірсько-лісистій місцевості висвітлені поверхово. Це стосується й такого важливого питання, як вплив результатів цієї операції на процес приєднання Закарпаття до УРСР.
До 1991 р. над темою тяжів ідеологічний прес, що стримував можливість її всебічного нетенденційного й неупередженого дослідження. З проголошенням державної незалежності України склалися сприятливі умови для наукового освоєння проблематики історії німецько-радянської війни.
Необхідно підкреслити, що в Другій світовій війні фактично не було операції фронтового масштабу у гірсько-лісистій місцевості, яку можна було б порівняти із Східно-Карпатською за тривалістю і запеклістю боїв, насиченістю району бойових дій військами і технікою, що брали участь у боях на такому обмеженому гірському просторі.
Карпатські гори були і залишаються могутнім природним стратегічним рубежем України. В сучасних умовах реформування Збройних сил України та для подальшого розвитку теорії воєнного мистецтва особливої ваги набувають питання захисту національних інтересів України та застосування підрозділів Української армії у міжнародних миротворчих операціях.
Проте аж ніяк не можна ігнорувати історичний досвід, який необхідно критично осмислювати та враховувати.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в межах відповідних планів науково-дослідницької роботи кафедри історії, теорії та практики культури Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету "Львівська політехніка" та відповідно до переліку наукових проблем, дослідження яких здійснює Львівський ім. гетьмана П. Сагайдачного інститут Сухопутних військ Національного університету "Львівська політехніка". Тема дисертаційного дослідження також безпосередньо пов’язана з науково-дослідницькою проблематикою Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних Сил України, кафедри історії війн та воєнного мистецтва Національної академії оборони України.
Мета і завдання дослідження - всебічно висвітлити Східно-Карпатську операцію як одну з унікальних операцій у гірсько-лісистій місцевості в роки Другої світової війни, вплив її результатів на приєднання Закарпаття до Радянської України.
Визначена мета передбачає виконання таких завдань:
- охарактеризувати стан історіографії та джерельної бази стосовно Східно-Карпатської операції і розвитку подій на Закарпатті у листопаді 1944 - червні 1945 рр.;
- розкрити передумови проведення Східно-Карпатської операції, органічно пов’язаної з воєнно-політичною та стратегічною обстановкою, що склалася на вересень 1944 року в ході Другої світової війни;
- показати характерні риси її підготовки як фронтової наступальної операції в
гірсько-лісистій місцевості, оцінити співвідношення сил та засобів;
- проаналізувати особливості проведення Східно-Карпатської операції, її результати, зокрема уточнити реальні втрати воюючих сторін;
- визначити основні фактори впливу результатів Східно-Карпатської операції на розвиток подій в процесі приєднання Закарпатської України до СРСР у складі Радянської України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СХІДНО-КАРПАТСЬКА ОПЕРАЦІЯ ТА ПРИЄДНАННЯ ЗАКАРПАТТЯ ДО СРСР (ВЕРЕСЕНЬ 1944 р. - ЧЕРВЕНЬ 1945 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок