Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Визначення радіаційного навантаження корпусу ядерного реактора на основі Байєсівського підходу

Визначення радіаційного навантаження корпусу ядерного реактора на основі Байєсівського підходу

Назва:
Визначення радіаційного навантаження корпусу ядерного реактора на основі Байєсівського підходу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,30 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна Академія Наук України
Інститут ядерних досліджень
Дємьохін Владислав Леонідович
УДК 621.039.5
Визначення радіаційного навантаження корпусу ядерного реактора на основі Байєсівського підходу
Спеціальність 01.04.16 – фізика ядра, елементарних частинок і високих енергій
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2003 р.
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті ядерних досліджень НАН України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук
БУКАНОВ Володимир Миколайович,
Інститут ядерних досліджень НАН України,
завідувач відділу проблем дозиметрії ядерних реакторів.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
ПАВЛОВИЧ Володимир Миколайович,
Інститут ядерних досліджень НАН України,
завідувач відділу теорії ядерних реакторів;
кандидат технічних наук, доцент
ШИРОКОВ Сергій Васильович,
Національний технічний університет України
"Київський політехнічний інститут",
професор кафедри АЕС і інженерної теплофізики.
Провідна установа Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
Захист відбудеться "20" листопада 2003 року о 1415 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.167.01 при Інституті ядерних досліджень НАН України за адресою: 03680, м. Київ, пр. Науки, 47.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту ядерних досліджень НАН України.
Автореферат розісланий "6" жовтня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д26.167.01
кандидат фізико-математичних наук Осташко В.В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Науково-технічне обґрунтування можливості подовження терміну безаварійної роботи енергоблоку АЕС своєю найважливішою складовою частиною має визначення експлуатаційного ресурсу корпусу реактора (КР), що є одним з найбільш відповідальних вузлів реакторної установки.
Під час роботи ядерного енергетичного реактора його корпус піддається інтенсивному впливу радіації і насамперед – нейтронного опромінення. Тому забезпечення працездатності енергоблоку протягом усього терміну служби АЕС неможливе без рішення задачі визначення радіаційного навантаження КР. На сьогоднішній день існує ряд підходів до вирішення цієї задачі. Розроблені на їхній основі методики, а також системи, дозволяють визначати значення функціоналів нейтронного потоку (ФНП), що характеризують умови опромінення КР. До цих функціоналів відносяться, насамперед, інтегральні густини потоку нейтронів (ГПН) і флюєнси нейтронів вище заданих енергій, спектральні індекси і величини зсувів на атом у заданих місцях КР, максимальні значення зазначених параметрів у заданих областях КР.
Однак жодна з існуючих методик чи систем не задовольняє в достатній мірі вимогам сучасних підходів до визначення припустимого терміну експлуатації корпуса. Пов’язано це, насамперед, з тим, що дотепер задача визначення радіаційного навантаження корпусу ядерного енергетичного реактора не була формалізована в математичних термінах і, отже, не вирішена в загальному вигляді. Як наслідок, відсутні науково-теоретичні основи системи визначення умов опромінення КР, яка дозволяла б не просто визначати, а оцінювати в математичному змісті цього терміна ФНП, що діє на корпус.
Важливим недоліком існуючих підходів до рішення задачі визначення радіаційного навантаження КР є обмежене застосування експериментальних даних. Це обумовлено як відсутністю детальних досліджень джерел помилок і кореляцій дозиметричних даних, що отримуються на діючих енергоблоках, так і відсутністю статистичного аналізу масивів експериментальних результатів.
Таким чином, рішення в загальному вигляді задачі визначення радіаційного навантаження корпусу ядерного енергетичного реактора, розробка математичного апарата оцінювання ФНП, проведення дозиметричних експериментів на діючих енергоблоках і аналіз отриманих результатів, а також, як наслідок, створення науково-теоретичних основ розрахунково-експериментальної системи визначення умов опромінення КР, є важливою та актуальною проблемою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Визначення радіаційного навантаження корпусу ядерного реактора на основі Байєсівського підходу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок