Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕДИКО-СОЦАЛЬНА РЕАБЛТАЦЯ НВАЛДВ ВНАСЛІДОК БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ

МЕДИКО-СОЦАЛЬНА РЕАБЛТАЦЯ НВАЛДВ ВНАСЛІДОК БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ

Назва:
МЕДИКО-СОЦАЛЬНА РЕАБЛТАЦЯ НВАЛДВ ВНАСЛІДОК БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,74 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФТИЗІАТРІЇ І ПУЛЬМОНОЛОГІЇ ім. Ф.Г. ЯНОВСЬКОГО
ГОНДУЛЕНКО Наталія Олексіївна
УДК 616.248:616-036.86
МЕДИКО-СОЦАЛЬНА РЕАБЛТАЦЯ НВАЛДВ ВНАСЛІДОК
БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ
14.01.27 – пульмонологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному науково-дослідному інституті медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ України.
Науковий керівник член-кореспондент АМН України,
доктор медичних наук, професор
ПЕРЦЕВА Тетяна Олексіївна
Дніпропетровська державна медична академія
МОЗ України, завідуюча кафедрою факультетської терапії та ендокринології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Юхимець Володимир Олексійович,
Інститут фтизіатрії і пульмонології
ім. Ф.Г. Яновського АМН України,
завідувач групи інформаційно-комп’ютерних технологій
доктор медичних наук, професор
Петренко Василь Іванович
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця,
завідувач кафедри фтизіатрії з курсом пульмонології
Провідна установа Кримський республіканський НДІ фізичних методів лікування та медичної кліматології ім. І.М. Сеченова МОЗ України, загальноклінічне відділення, м. Ялта.
Захист відбудеться “26” грудня 2005 року о “1400” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.552.01 при Інституті фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України за адресою: 03680, м. Київ, вул. М. Амосова, 10.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського (м. Київ, вул. М. Амосова, 10).
Автореферат розісланий “25” листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бегоулева Ж. Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Бронхіальна астма (БА) є глобальною проблемою світової та вітчизняної пульмонології у зв'язку зі зростанням поширеності захворювання, обтяженням його перебігу й ростом інвалідності (Фещенко Ю.І., 2000, 2003; Barnes P.G., Chung F., Fabbri L. M., 2003).
У 2003 році серед первинно визнаних інвалідами внаслідок захворювань органів дихання на БА припадає 46,8 %. В Україні у 2003 році первинно визнані інвалідами внаслідок БА 2480 чоловік. Показники первинної інвалідності внаслідок БА коливаються від 0,2 до 0,9-1,2 випадку на 10 тисяч населення у працездатному віці в різних регіонах, у середньому по Україні – 0,7 випадку (Іпатов А.В. та співавт., 2004).
Своєчасна діагностика та правильне лікування БА запобігають прогресуванню захворювання та його ускладнень (Яшина Л.О., 2003; Овчаренко С.И., 1998). Тому головною метою фармакотерапії бронхіальної астми є досягнення контролю над перебігом захворювання, попередження загострень та досягнення кращих показників функції дихання з мінімальними побічними ефектами, підвищення якості життя (ЯЖ) хворих, упередження інвалідності та смертності від БА (Фещенко Ю.І., 2003; Cleland J., 2003).
Встановлення астма-контролю – це комплексне і цілком досяжне завдання, що може бути вирішено на підставі східчастого підходу до діагностики й терапії бронхіальної астми, клініко-функціонального моніторингу стану хворого, застосування інгаляційних глюкокортикостероїдів, диференційованого підходу до вибору інгаляційних доставочних пристроїв, комплаєнтності хворих, оцінки якості життя пацієнтів (Яшина Л.О., 2003). Доведена ефективність освітніх програм для хворих на БА з методів самоконтролю та самоведення відповідно до плану лікування, розробленого лікарем, що сприяє сповільненню прогресування захворювання та поліпшенню соціальної адаптації пацієнта (Перцева Т.О., 2001).
Впровадження у деяких країнах превентивних заходів на амбулаторному етапі, раннє виявлення хворих астмою, впровадження освітніх програм і планів індивідуального лікування дозволило значно знизити число хворих з тяжкою астмою, зменшити охороноздоровчі витрати за рахунок зниження частоти госпіталізацій та зменшення виплат по тимчасовій непрацездатності (Haahtela T., Klaukka T., 2001; Castro M.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕДИКО-СОЦАЛЬНА РЕАБЛТАЦЯ НВАЛДВ ВНАСЛІДОК БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок