Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ ФУНКЦІЄЮ ПОДАТКІВ (НА ПРИКЛАДІ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ ІНСПЕКЦІЇ)

МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ ФУНКЦІЄЮ ПОДАТКІВ (НА ПРИКЛАДІ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ ІНСПЕКЦІЇ)

Назва:
МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ ФУНКЦІЄЮ ПОДАТКІВ (НА ПРИКЛАДІ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ ІНСПЕКЦІЇ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,49 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРЬКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.Н. КАРАЗІНА
КОТЛЯРЕНКО ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА |
УДК 658.171 (477)
МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ ФУНКЦІЄЮ ПОДАТКІВ
(НА ПРИКЛАДІ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ ІНСПЕКЦІЇ)
Спеціальність: 08.02.03 – Організація управління, планування і
регулювання економікою
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата
економічних наук
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькій державній академії управління Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - | кандидат економічних наук, доцент Клейнер Яків Семенович, Донецька державна академія управління Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри менеджменту у невиробничій сфері, професор кафедри менеджменту у невиробничій сфері.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Єрмошенко Микола Миколайович, ВНЗ “Національна академія управління”, завідувач кафедри маркетингу і підприємництва (м. Київ);
кандидат економічних наук, доцент Жеребйов Ярослав Іванович, Донбаська державна академія будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри менеджменту організацій і права (м. Макіївка).
Провідна установа – Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки підприємств (м. Донецьк).
Захист відбудеться 27 березня 2002 року о 1530 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.05 у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України за адресою: 61002, м. Харків, Міроносицька, 1, ауд.3-23.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61006, м. Харків, площа Свободи, 4
Автореферат розісланий 27 лютого 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пуртов В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з причин кризового стану економіки України, кризи бюджетної політики держави, росту бюджетного дефіциту є низька ефективність функціонування податкової системи. Існуюча податкова система носить переважно фіскальний характер, створює високий податковий тиск на економіку суб'єктів господарювання. Такий вплив обумовлює скорочення економічного потенціалу підприємств, викликає перелив капіталів у тіньову економіку і за рубіж, і як наслідок - скорочує базу оподатковування. У цих умовах на перший план виходить проблема відновлення і посилення регулюючої і стимулюючої функцій податків.
Реалізація регулюючої і стимулюючої функцій податків можлива лише при орієнтації податкового законодавства не тільки на бюджетні інтереси, але і на інтереси платника. У свою чергу така орієнтація можлива, якщо управління податковою системою буде грунтуватися на економічній інформації, що надходить від платника: аналітичне опрацювання інформації про економічний і фінансовий стан платників спроможне визначити шляхи удосконалення податкової системи, шляхи підвищення її ефективності, засоби реалізації регулюючої функції податків.
У комплексі проблем, пов'язаних з послабленням регулюючої і стимулюючої функцій податків, із низькою ефективністю функціонування податкової системи особливу важливість дістає задача створення аналітичних підрозділів у складі районних державних податкових інспекцій (ДПІ), у функції яких повинні входити збір і аналітичне опрацювання інформації про фінансово-економічний стан платників, аналіз стану податкової бази даного району, оцінка впливу податків на економіку платників, економічне обгрунтування застосування податкових пільг, штрафних і фінансових санкцій. Аналітичний підхід у роботі податкових органів спроможний своєчасно виявляти слабкі місця в податковій системі і знаходити шляхи їх усунення. Тому створення аналітичних підрозділів у складі ДПІ є важливим етапом удосконалення системи оподатковування.
В науковій та навчальній літературі велика увага приділяється проблемам оподаткування. Певний внесок у розвиток теоретичних та практичних основ оподаткування має місце в роботах Андрущенка В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ ФУНКЦІЄЮ ПОДАТКІВ (НА ПРИКЛАДІ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ ІНСПЕКЦІЇ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок