Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ РОЗДРІБНОЇ ТОРГОВЕЛЬНОЇ МЕРЕЖІ В СІЛЬСЬКІЙ МІСЦЕВОСТІ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ПЕРЕОРІЄНТАЦІЇ ЕКОНОМІКИ (за матеріалами Центрального і Північно-східного районів України)

ТРАНСФОРМАЦІЯ РОЗДРІБНОЇ ТОРГОВЕЛЬНОЇ МЕРЕЖІ В СІЛЬСЬКІЙ МІСЦЕВОСТІ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ПЕРЕОРІЄНТАЦІЇ ЕКОНОМІКИ (за матеріалами Центрального і Північно-східного районів України)

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ РОЗДРІБНОЇ ТОРГОВЕЛЬНОЇ МЕРЕЖІ В СІЛЬСЬКІЙ МІСЦЕВОСТІ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ПЕРЕОРІЄНТАЦІЇ ЕКОНОМІКИ (за матеріалами Центрального і Північно-східного районів України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,81 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УКООПСПІЛКА

ЛЬВІВСЬКА КОМЕРЦІЙНА АКАДЕМІЯ
МІСЮКЕВИЧ ВАЛЕНТИНА ІВАНІВНА

УДК 339.37+ 338.46
ТРАНСФОРМАЦІЯ РОЗДРІБНОЇ ТОРГОВЕЛЬНОЇ МЕРЕЖІ В СІЛЬСЬКІЙ МІСЦЕВОСТІ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ПЕРЕОРІЄНТАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
(за матеріалами Центрального і Північно-східного районів України)
Спеціальність 08.07.05. “Економіка торгівлі та послуг”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівській комерційній академії Укоопспілки на кафедрі комерційної діяльності та підприємництва.
Науковий керівник кандидат економічних наук, професор
Апопій Віктор Володимирович,
Львівська комерційна академія Укоопспілки,
зав. кафедри комерційної діяльності та
підприємництва
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Андрійчук Віктор Григорович,
Українська академія зовнішньої торгівлі Мінекономіки України,
зав. кафедри міжнародної економіки
кандидат економічних наук, доцент Маринич Інна Андріївна
Львівська комерційна академія Укоопспілки, кафедра
економіки
Провідна установа
Донецький державний університет економіки і торгівлі
ім. М. Туган - Барановського МОН України, кафедра економіки
підприємства, м. Донецьк
Захист відбудеться “12 ” березня 2004 р. о 14 - 00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.840.01 у Львівській комерційній академії Укоопспілки за адресою: 79005, м. Львів, вул.
Туган-Барановського, 10.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівської комерційної академії Укоопспілки за адресою: 79005, м. Львів, вул. Туган - Барановського, 10.
Автореферат розісланий “29” січня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент В.І. Блонська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В міру поглиблення ринкових процесів і розширення товарно-грошових відносин суттєво зростає роль торгівлі в реалізації міжгалузевого обороту, забезпеченні завершальної стадії відтворювального процесу, задоволенні виробничих й особистих потреб. Одночасно зростають вимоги до основоположних принципів організації, механізму функціонування, системи управління, інфраструктури торгівлі. Особливої актуальності набуває проблема створення раціонально побудованої роздрібної мережі для оперативного доведення значних мас товарів до споживачів і організації сучасної системи торговельного обслуговування.
Саме перебудова роздрібної мережі найбільш суттєво відстає і гальмує процес оновлення торговельної сфери. При цьому найбільш проблематично розвивається роздрібна торговельна мережа у сільській місцевості. З одного боку, в торгівлі на селі спостерігається демонополізація, конкуренція суб’єктів торгівлі, диверсифікація видів торгівельної діяльності, формування нових елементів інфраструктури, а з іншого боку – помітно погіршується загальна характеристика роздрібної мережі. Так, протягом 1996-2002 рр. значно скоротилася (з 48,1 до 30,4 – на 17,7 тис. од.) чисельність роздрібних підприємств на селі, зруйнована типізація і спеціалізація торгівельних об’єктів, деформована структура роздрібної мережі. Наведені негативні тенденції ведуть до серйозного блокування процесу обігу товарів та послуг, різкого погіршення забезпечення матеріальних та духовних потреб сільського населення, загострення соціальних проблем на селі.
Все це об’єктивно вимагає ґрунтовного вивчення проблем і явищ, що накопичуються в торгівлі на селі, наукового аналізу нових тенденцій і процесів розвитку роздрібної торгівлі, формування якісно нової моделі роздрібної мережі.
Науково-теоретичні дослідження у цьому напрямку обмежені. Відомі дослідники роздрібної торгівлі радянського періоду М.Ф. Байдаков, І.Д. Барчук, В.Г. Бурмістров, П.Г. Гончаров, П.А. Гетьман, Б.І. Гоголь, В.І. Іваницький, Ю.А. Львович, Ш.В. Опельбаум, М.О. Орлов, Ф.Г. Панкратов та інші розглядали роздрібну мережу у багатьох аспектах, теоретично обґрунтовано, але з позицій планово-функціонуючої, монополістичної торгівлі. Сучасні вітчизняні дослідження В.Г. Андрійчука, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ РОЗДРІБНОЇ ТОРГОВЕЛЬНОЇ МЕРЕЖІ В СІЛЬСЬКІЙ МІСЦЕВОСТІ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ПЕРЕОРІЄНТАЦІЇ ЕКОНОМІКИ (за матеріалами Центрального і Північно-східного районів України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок