Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ У КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ

ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ У КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ

Назва:
ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ У КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,92 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КАВЦЕНЮК НІНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 339.944
ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ У КРАЇНАХ
З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ
08.00.01 – Економічна теорія та історія економічної думки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії та менеджменту Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Нікіфоров Петро Опанасович
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
декан економічного факультету
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Румянцев Анатолій Павлович
Інститут міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри світового господарства
і міжнародних економічних відносин
кандидат економічних наук, доцент
Іринчина Інна Борисівна
Київський національний університет
імені Вадима Гетьмана,
заступник завідувача кафедри міжнародної торгівлі
Захист відбудеться «30» травня 2008 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.13 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90-А, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, кім. 12.
Автореферат розіслано «24» квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук І.І. Мазур
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Активний розвиток регіональних організацій в країнах, різних за рівнем розвитку і суспільно-політичним устроєм впродовж відносно невеликого історичного періоду свідчить про поглиблення нового явища в світовій економіці – міжнародної економічної інтеграції. Тенденція взаємодоповнення і складної взаємодії економік європейських країн ще більше посилилась у ХХ ст. і на цій основі відбулося “визрівання” регіональної економічної інтеграції. Взаємопереплетіння економік і формування спільного економічного простору для переміщення між державами ресурсів, товарів та капіталів сприяють досягненню макроекономічної стабільності та економічному зростанню країн. Усі посткомуністичні країни – західні сусіди України – вже вступили до Європейського Союзу. Міжнародний досвід багатьох країн, зокрема Центральної та Східної Європи свідчить, що ті з них, які спромоглися ефективно розв’язати задачі неекономічного змісту, найбільш успішно розв’язують завдання економічного розвитку та здійснюють ринкові реформи. Саме тому теоретичне обґрунтування і подальше втілення на практиці заходів оптимізації інтеграційних процесів за участю України є логічним продовженням політики структурних перетворень економіки і може відіграти важливу стабілізаційну роль.
Належне місце в розробці проблем визначення сутності та механізмів функціонування міжнародних інтеграційних процесів займають праці українських економістів: О.Білоруса, М.Долішнього, І.Іринчиної, Г.Климка, П.Леоненка, Д.Лук’яненка, Ю.Пахомова, А.Румянцева, А.Філіпенка, Н.Мікули, А.Чухна, П.Юхименка, О.Шнирко та інших.
Вагомий внесок у дослідження сутності, ефектів та теорій міжнародної економічної інтеграції здійснено західними економістами Б. Балассою, Дж. Вайнером, Е. Гекшером, Х. Джонсоном, Р. Ліпсі, К. Ланкастером, Дж. Міллем, Б. Оліном, Г. Павельцигом, Д. Рікардо, А. Смітом та іншими.
В той же час проблема вибору вектору інтеграційної стратегії у період геоекономічного визначення України в сучасній світогоспо-дарській системі є однією з основних проблем її національного розвитку, але висвітлена ще недостатньо. Вона є багатоаспектною з яскраво вираженими не тільки економічними, а й політичними, історичними, соціокультурними і цивілізаційними факторами впливу. Тривала внутрішня ринкова неспроможність України при порівняно слабких міжнародних позиціях її економіки спонукає активно шукати нестандартні шляхи подальшого розвитку, засоби формування по-справжньому ефективної інтеграційної стратегії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ У КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок