Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дидактичні умови активізації мислительної діяльності учнів 8 - 9 класів на уроках креслення

Дидактичні умови активізації мислительної діяльності учнів 8 - 9 класів на уроках креслення

Назва:
Дидактичні умови активізації мислительної діяльності учнів 8 - 9 класів на уроках креслення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,42 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
БОНДАР Наталія Олександрівна
УДК 371.124:744(048)
Дидактичні умови активізації
мислительної діяльності учнів 8 - 9 класів
на уроках креслення

13.00.02 – Теорія та методика навчання креслення
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Чернігівському державному педагогічному університеті імені Т.Г.Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник — доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Сидоренко Віктор Костянтинович,
Національний педагогічний
університет імені М.П.Драгоманова,
завідувач кафедри трудового навчання і креслення.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Верхола Арнольд Павлович,
Національний університет харчових технологій,
завідувач кафедри інженерної графіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Щетина Надія Петрівна,
Глухівський державний педагогічний університет,
доцент кафедри трудового навчання та креслення.
Провідна установа: Рівненський державний гуманітарний університет,
кафедра професійної педагогіки і трудової підготовки, Міністерство освіти і науки України,
м. Рівне
Захист відбудеться 13 червня 2006р. о 16год.30хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.05 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, .
Автореферат розіслано „__10____” травня 2006р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П. Гнеденко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У сучасному світі дедалі поширенішим стає усвідомлення того, що освіта є основою економічного й суспільного добробуту як суспільства в цілому, так і кожної окремої людини зокрема. У той самий час в Україні існує розрив між якістю, яку забезпечує наявна система освіти, і тими вимогами, що постають перед освітою в зв’язку з проблемами розвитку українського суспільства. Нездатність забезпечити передачу наступним поколінням навичок життя і роботи в умовах ринкової економіки і громадянського суспільства особливо характерна для середньої загальної освіти.
Перехід від індустріального виробництва до масштабного використання науково-інформаційних технологій зумовив проникнення знаково-символічних способів передачі інформації в усі форми діяльності людини: життєво-практичну, навчальну та трудову. Відповідно, у цих сферах діяльності значно зросла питома вага операцій, пов’язаних зі сприйняттям різноманітної візуальної інформації, її усвідомленням і уявним оперуванням. Для продуктивної праці з візуальною інформацією необхідні спеціальні знання, вміння та навички. Найширші можливості їх набуття відкриваються на уроках креслення.
Саме креслення є тією основою, на якій формуються вміння оперувати графічною інформацією будь-якого ступеня абстрагування, вміння сприймати і передавати інформацію загальноприйнятою в науці і техніці міжнародною графічною мовою, навички доцільного використання графічної мови у повсякденній діяльності.
Але, на жаль, курс креслення ще не зайняв належного місця в системі загальної середньої освіти. Однією з причин такого становища є нерозуміння, незнання більшістю вчителів, керівників шкіл, посадовців можливостей і значення курсу для учнів як майбутніх працівників на сучасному ринку праці, і як сформованих, різнобічно розвинутих особистостей, здатних підвищувати свій професійний та інтелектуальний рівень, пристосовуватись до змінюваних соціально-економічних умов і орієнтуватись в швидкоплинному світі, тобто соціально мобільних.
Шляхом подолання існуючих стереотипів може бути змінена орієнтація графічної підготовки школярів. Ще 20 – 30 років тому, коли основна маса випускників ішла працювати на виробництво, вміння читати і виконувати креслення, копіювати їх було виробничою необхідністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Дидактичні умови активізації мислительної діяльності учнів 8 - 9 класів на уроках креслення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок