Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ МОДЕЛІ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ХВОРИМ НА ГОСТРИЙ ІНФАРКТ МІОКАРДА У СІЛЬСЬКІЙ МІСЦЕВОСТІ

ОПТИМІЗАЦІЯ МОДЕЛІ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ХВОРИМ НА ГОСТРИЙ ІНФАРКТ МІОКАРДА У СІЛЬСЬКІЙ МІСЦЕВОСТІ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ МОДЕЛІ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ХВОРИМ НА ГОСТРИЙ ІНФАРКТ МІОКАРДА У СІЛЬСЬКІЙ МІСЦЕВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,69 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
міністерство охорони здоров’я України
НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
імені П.Л.Шупика
Федчишин Ніна Євгенівна
УДК: 616.127 – 005.8 – 08 (1-22)
ОПТИМІЗАЦІЯ МОДЕЛІ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ХВОРИМ
НА ГОСТРИЙ ІНФАРКТ МІОКАРДА У СІЛЬСЬКІЙ МІСЦЕВОСТІ
14.02.03 – соціальна медицина
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я.Горбачевського МОЗ України
Наукові керівники:
доктор медичних наук, професор, Корнацький Василь Михайлович, Інститут кардіології імені М.Д.Стражеска АМН України, головний лікар – заступник директора по клінічній роботі, керівник наукового відділу медико-соціальних проблем кардіології, заслужений лікар України;
доктор медичних наук, професор Андрейчин Сергій Михайлович, Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського, завідувач кафедри пропедевтики внутрішньої медицини та фтизіатрії.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Чепелевська Людмила Андріївна, Український інститут громадського здоров’я, завідувач відділом медико-демографічних досліджень;
доктор медичних наук, професор Солоненко Іван Миколайович, Національна академія державного управління при Президентові України, завідувач кафедри управління охороною суспільного здоров’я.
Провідна установа:
Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться „ 9 „ червня 2006 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.07 при Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика МОЗ України за адресою : 04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика МОЗ України за адресою: 04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9.
Автореферат розісланий „_____„ _________ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бугро В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хвороби системи кровообігу (ХСК) – одні з найпоширеніших. Соціально-медична значимість їх полягає в тому, що вони є основною причиною смертності та інвалідності населення. На фоні їх невпинного зростання в Україні в структурі причин смертності населення вони займають 62,5% і мають тенденцію до росту.
За даними офіційної статистики, загальна захворюваність і смертність від серцево-судинних захворювань (ССЗ) в Україні невпинно зростають. Останнім часом ці показники досягли критичного рівня. У 2004 році поширеність ХСК на тисячу населення України становила 484,0 випадку, а частка померлих від цієї причини склала 62,2 % (на кожні 100 тис. мешканців від ХСК помер 991 чоловік) (Коваленко В.М., Корнацький В.М., 2002).
ХСК негативно впливають на пересічну тривалість життя – один із об’єктивних показників здоров’я згідно з рекомендаціями ВООЗ. Основною причиною її зниження в нашій державі є висока смертність саме від серцево-судинної патології (Чепелевська Л.А., 2000).
За даними поодиноких спеціальних наукових досліджень, проведених стосовно вивчення стану здоров’я сільського населення встановлено, що відсоток здорових осіб на селі у 2,5 рази нижчий, порівняно з містом, а ХСК виявляються у сільських мешканців в 2,8 разу частіше, ніж у міських (Голяченко О.М., 1997, 2000; Вороненко Ю.В., Москаленко В.Ф., 2000).
Гострий інфаркт міокарда (ГІМ) займає невеликий відсоток у структурі захворюваності та смертності серед ХСК, але вирізняється особливою вагомістю. Це пов’язано з істотним поширенням інфаркту міокарда (ІМ) серед осіб працездатного віку та помітним зростанням рівня смертності від нього у всіх вікових групах (Жарінов О.Й., 2002; De Vreede J.J.M., 1991).
Причинами, що призводять до підвищення захворюваності та смертності від ХСК загалом і ГІМ зокрема, є кризовий стан економіки, погіршення соціального становища, послаблення організації профілактичних заходів, поширення шкідливих звичок і нездорового способу життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ МОДЕЛІ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ХВОРИМ НА ГОСТРИЙ ІНФАРКТ МІОКАРДА У СІЛЬСЬКІЙ МІСЦЕВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок