Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВА ТА КУЛЬТУРНО – ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ В.В. ХВОЙКИ

НАУКОВА ТА КУЛЬТУРНО – ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ В.В. ХВОЙКИ

Назва:
НАУКОВА ТА КУЛЬТУРНО – ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ В.В. ХВОЙКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,50 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ АРХЕОЛОГІЇ
КОЛЕСНІКОВА ВІКТОРІЯ АНАТОЛІЇВНА
УДК 902 : 929
НАУКОВА ТА КУЛЬТУРНО – ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ В.В. ХВОЙКИ
Історичні науки – 07.00.04 – археологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ-2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент Савченко Григорій Петрович, Київський Національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри новітньої історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Дергачов Валентин Анісімович,
Інститут археології АН Молдови, директор Інституту
кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Абашина Наталія Серафімівна, Інститут археології НАН України, старший науковий співробітник
відділу археології ранніх слов‘ян
Провідна установа: Інститут українознавства імені Івана
Крип‘якевича НАН України, відділ археології, м. Львів
Захист відбудеться ”31 ” жовтня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.234.01 для захисту докторських дисертацій при Інституті археології Національної академії наук України за адресою 04210, Україна, м. Київ-210, проспект Героїв Сталінграда, 12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту археології Національної академії наук України за адресою 04210, Україна, м. Київ-210, проспект Героїв Сталінграда, 12.
Автореферат розісланий ” 14 ” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Архипова Є.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Останнім часом на хвилі сплеску зацікавленості до минулого країни, її історії, коріння, витоків українського народу, ім'я Вікентія В‘ячеславовича Хвойки згадують доволі часто. Але пов'язане це, передусім, не з повагою до вченого, а з тією ажіотажною популярністю, яку набула нині відкрита ним трипільська культура. Прагнучи підтвердити науковість ідеї щодо трипільських пращурів сучасних українців В.В. Хвойці нав'язують роль її провідника. Вирвана з контексту наукової концепції ідея В.В. Хвойки щодо автохтонного розвитку населення Середнього Придніпров'я видається за безсумнівний доказ наявності генетичного зв‘язку між трипільцями та українцями. В той же час непростий життєвий та науковий шлях дослідника і, зокрема, умови та обставини формування його концепції, залишаються поза увагою. Ще менше уваги приділено доробку В.В. Хвойки в галузі просвітництва, його музейній діяльності. В той час як просвітницька діяльність, виховання поваги до пам’яток старовини були одними з головних складових діяльності вченого. Просвітництво є не менш актуальним і сьогодні, зважаючи, з одного боку, на недостатню поінформованість громадян стосовно прадавньої історії рідної країни, а, з іншого, на зростання зацікавленості власною історією, яке на жаль, компенсується значною мірою за рахунок епатажних, проте ненаукових видань.
Зв‘язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано згідно з плановою темою відділу енеоліту-бронзи Інституту археології НАН України „Енеоліт та бронзовий вік України. Опрацювання археологічних джерел”, номер державної реєстрації 0101U006531, та згідно з науковими та навчальними планами історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Мета роботи – визначити роль і місце В.В. Хвойки в історії вітчизняної археологічної науки та з‘ясувати значення його культурно-просвітницької діяльності.
Досягнення поставленої мети передбачало вирішення наступних завдань:
1. Проаналізувати сучасний стан та ступінь вивченості проблеми в український та зарубіжній історіографії, виокремити принципово важливі аспекти, які не були раніше предметом пильної уваги спеціальних досліджень.
2. Визначити рівень та повноту джерельного забезпечення теми, окреслити коло використаних джерел, зокрема джерел, що вперше вводяться до наукового обігу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: НАУКОВА ТА КУЛЬТУРНО – ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ В.В. ХВОЙКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок