Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ФІНАНСОВОГО ПЛАНУВАННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ

МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ФІНАНСОВОГО ПЛАНУВАННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ФІНАНСОВОГО ПЛАНУВАННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,66 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 519.876.2:336:334.72
Полтьєва Ірина Анатоліївна
МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ФІНАНСОВОГО ПЛАНУВАННЯ
НА ПІДПРИЄМСТВАХ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ
Спеціальність 08.03.02 – Економіко-математичне моделювання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному університеті (м. Донецьк) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Лисенко Юрій Григорович,
Донецький національний університет (м. Донецьк),
завідувач кафедри економічної кібернетики
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Гузь Микола Григорович, професор кафедри математики і математичних методів в економіці Донецького національного університету (м. Донецьк)
кандидат економічних наук Солодухін Станіслав Володимирович, доцент кафедри економічної кібернетики Запорізької державної інженерної академії (м. Запоріжжя)
Провідна установа:
Харківський державний економічний університет (м. Харків) Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної кібернетики
Захист відбудеться 24 травня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.07 у Донецькому національному університеті за адресою: вул. Челюскінцев, 198-а, м. Донецьк – 83015 у великому залі засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: вул. Університетська, 24, м. Донецьк – 83055
Автореферат розісланий 21 квітня 2004 р.
Вчений секретар Беспалова А.Г.
спеціалізованої вченої ради
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах трансформації до ринкового типу економіки для українських підприємств виникає необхідність більш активного використання методів фінансового планування, яка обумовлена високим рівнем невизначеності зовнішнього середовища, що впливає на збільшення ризиків і втрат при прийнятті фінансових рішень, обертається кризовим фінансовим станом більшості підприємств, що з необхідністю потребує оптимізації використання фінансових ресурсів, підвищення точності прогнозування і планування фінансово-господарської діяльності. В ринкових умовах фінансове планування як управлінська функція є однією з найважливіших функцій фінансового менеджменту підприємства. На державних підприємствах фінансове планування відновлене відповідно до Закону України від 21.09.2000 р. “Про внесення змін у статтю 20 Закону України “Про підприємства в Україні”.
У практиці більшості українських підприємств процеси фінансового планування і бюджетування є неефективними з декількох причин, у число яких входять концептуальні помилки, неузгодженість із процесом стратегічного планування, технологічні обмеження інструменту, обраного для реалізації фінансового планування. Зростаючий ступінь невизначеності інформації та нестабільності зовнішнього середовища приводять до того, що реалізація фінансових планів відбувається в умовах, відмінних від передбачуваних.
Наявність наведених проблем свідчить про необхідність розробки і застосування принципово нових підходів до фінансового планування в умовах невизначеності, властивих ринковій економіці. Для забезпечення ефективного управління фінансами підприємств актуальним стає створення адаптивної системи фінансового планування, що має бути гнучкою стосовно умов реалізації фінансових планів, і методів її практичного використання на базі впровадження новітніх інформаційних технологій.
Вивченню проблем адаптивного планування присвячено праці таких вітчизняних і закордонних учених, як Р. Акофф, Я.Г. Берсуцький, М.Г. Гузь, Ю.Г. Лисенко, В.Л. Петренко, В.П. Стасюк. Питання фінансового планування на підприємствах досліджуються в роботах В.Г. Бєлолипецького, І.А. Бланка, А.Р. Горбунова, П.В. Єгорова, М.А. Поукока, Є.С. Стоянової, А.Х. Тейлора, Д. Хана та ін. Однак у більшому ступені розроблено методологію поточного й оперативного фінансового планування, стратегічне фінансове планування вивчене недостатньо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ФІНАНСОВОГО ПЛАНУВАННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок