Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка методики побудови мережі GPS-нівелювання в Закарпатському регіоні

Розробка методики побудови мережі GPS-нівелювання в Закарпатському регіоні

Назва:
Розробка методики побудови мережі GPS-нівелювання в Закарпатському регіоні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,11 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Національний університет “Львівська політехніка”
Калинич Іван Васильович
УДК 528.21/26
Розробка методики побудови мережі GPS-нівелювання в Закарпатському регіоні
Спеціальність 05.24.01 – геодезія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
д.ф.-м.н., проф. Марченко Олександр Миколайович, професор кафедри вищої геодезії та астрономії Національного університету “Львівська політехніка”
Офіційні опоненти:
§ доктор технічних наук, професор Костецька Яромира Михайлівна, завідувач кафедри інженерної геодезії Національного університету “Львівська політехніка”
§ кандидат технічних наук, доцент Терещук Олексій Іванович, декан факультету геоінформатики та управління територіями Чернігівського державного інституту економіки і управління.
Провідна установа: Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу Міністерства освіти і науки України, м.Івано-Франківськ
Захист дисертації відбудеться 10 листопада 2006 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.13 при Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м.Львів – 13, вул.С.Бандери, 12, ауд.518 ІІ навч. корпусу.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою 79013, м.Львів, вул.Професорська, 1.
Автореферат розісланий 29 вересня 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, д.т.н. С.Г.Савчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність наукової проблематики. Останнє десятиріччя розвитку геодезії характеризується як традиційним підвищенням рівня точності вимірів, так і постановкою та розв’язуванням достатньо широкого спектру нових задач. Зокрема геометричне визначення квазігеоїда набуло в останні роки нового рівня розвитку. При умові використання сучасних супутникових технологій, таких як альтиметрія і GPS, (квазі)геоїд став безпосередньо вимірюваною величиною. Іншими словами, ми можемо “міряти” висоти (квазі)геоїда на необхідній множині точок:
· в регіонах світового океану методом супутникової альтиметрії;
· на континетах шляхом визначення геодезичних координат методом GPS в точках з відомими нормальними висотами, одержаними геометричним нівелюванням (так званий метод GPS-нівелювання).
Cучасні методи високоточної побудови висот квазігеоїда не тільки в рівнинних, але й у гірських районах відкривають у теперішній час широкі можливості використання методу GPS-нівелювання для прямого визначення нормальних висот пунктів супутниковими методами без проведення класичного геометричного нівелювання, що має особливе практичне значення в гірській місцевості. В цих умовах актуальною є проблема побудови нових алгоритмів розв’язування задачі визначення нормальних висот пунктів опорних геодезичних мереж, що базуються, як правило, на використанні моделі квазігеоїда, а також на результатах супутникових спостережень з відомими нормальними висотами деяких її пунктів. При цьому виникає необхідність розв’язування задачі обчислення квазігеоїда з високою точністю або модифікація відомих розв’язків для конкретного регіону, що може бути виконано на базі відомого Європейського квазігеоїда EGG97.
Вибір теми дисертації обумовлений широкими можливостями використання методу GPS-нівелювання для прямого визначення нормальних висот пунктів супутниковими методами без проведення класичного геометричного нівелювання.
Про актуальність, а також гостроту проблеми заміни класичного геометричного нівелювання, свідчить те, що сучасні геодезичні технології і, в першу чергу, GPS виміри починають широко застосовуватись в Україні при проведенні робіт зі згущення і відновлення геодезичної мережі, густота пунктів якої була розрахована на виконання знімань масштабу 1:10 000 і крупніше.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Розробка методики побудови мережі GPS-нівелювання в Закарпатському регіоні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок