Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підготовка майбутніх педагогів до роботи з дезадаптованими дітьми молодшого шкільного віку

Підготовка майбутніх педагогів до роботи з дезадаптованими дітьми молодшого шкільного віку

Назва:
Підготовка майбутніх педагогів до роботи з дезадаптованими дітьми молодшого шкільного віку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,63 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЦЕНТРАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ
ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ АПН УКРАЇНИ
Пономарьова Олена Юріївна
УДК 71.2.378: 159.9072
Підготовка майбутніх педагогів до роботи
з дезадаптованими дітьми молодшого шкільного віку
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Кримському державному гуманітарному інституті.
Науковий керівник доктор психологічних наук, професор
Семиченко Валентина Анатоліївна,
Центральний інститут післядипломної
педагогічної освіти АПН України,
проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Солодухова Ольга Георгіївна,
Слов’янський державний педагогічний
інститут, декан факультету
управління гуманітарними
інфраструктурами, завідувач кафедри
психології
кандидат психологічних наук, доцент
Уманець Любов Іларіонівна,
Національний педагогічний університет
ім. М.П. Драгоманова, доцент кафедри
психології
Провідна установа Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, відділ психології праці та професійної підготовки, м. Київ.
Захист відбудеться “31” жовтня 2002р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.455.01 у Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м.Київ, вул. Артема, 52-А, к.3, ауд. 20.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою (04053, м.Київ, вул. Артема, 52-А, к.3).
Автореферат розісланий “30” вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Снісаренко О.С.
Загальна характеристика роботи
Актуальність та доцільність дослідження. Гуманістична парадигма сучасної освіти і виховання ставить перед школою завдання не тільки всебічного розвитку особистості дитини, а й збереження і зміцнення її психічного здоров'я. В останні роки визначається поміжна тєнденція до погіршення психічного здоров'я дітей і підлітків. За даними статистики психіатричних установ, поширеність основних форм психічних захворювань у дитячому віці становить 15%, а у підлітковому - 20 - 25%. Основними формами психічної патології у дітей є неврози, психопатії, девіантна поведінка, що зумовлено не тільки об'єктивним характером травмуючого чинника, а й суб'єктивним реагуванням до неї відповідно з її індивідуально - психологічними особливостями. Негативний вплив на психічне здоров'я учнів здійснює шкільна дезадаптація.
Аналіз зарубіжної і вітчизняної психологічної літератури показує, що терміном “шкільна дезадаптація” фактично визначаються будь-які ускладнення, які виникають у дитини у процесі шкільного навчання. Шкільну дезадаптацію трактують як сукупність ознак, що свідчать про невідповідність соціопсихологічного і психофізіологічного стану дитини вимогам ситуації шкільного навчання (Н.Г.Луськанова, І.А. Коробейников).
За даними досліджень, синдром шкільної дезадаптації спостерігається у 20-30% учнів, причому відзначається тенденція до подальшого зростання їх кількості (В.В. Гроховський, І.А. Коробейников, Н.Г. Луськанова, О.В. Новикова, Л.П. Пономаренко, О.К. Ушанкова). На перших етапах шкільного життя дезадаптація, як зазначають учені, спостерігається у 40-50% учнів. З урахуванням таких масштабів, а також подальших негативних наслідків цього явища, які проявляються, зокрема, у виникненні стійких видів соціальної психологічної дезадаптації, порушень поведінки, що досягають рівня клінічної і кримінальної вираженості (Б.Н. Алмазов, С.А. Бєлічева), стає очевидною актуальність підготовки майбутніх педагогів до розв'язання даної проблеми.
Розглядаючи проблему про виявлення шкільної дезадаптації, вчені, фахівці практики до її основних ознак найчастіше відносять ускладнення у навчанні і різні порушення шкільних норм поведінки. Разом з тим, як показала практика, а також спеціальні дослідження (Г.Б. Шаумаров, Б.Н. Алмазов), педагог часто здатний лише констатувати проблему учня, що вже закріпилася, однак, у більшості випадків, він не може своєчасно діагностувати ускладнення, які виникли, правильно визначити їх дійстні причини, скоректувати ті або інші виявлення шкільної дезадаптації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Підготовка майбутніх педагогів до роботи з дезадаптованими дітьми молодшого шкільного віку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок