Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ТЕХНІЧНОГО РІВНЯ ЗУБЧАСТИХ КОНІЧНИХ ПЕРЕДАЧ НОВІКОВА НА ОСНОВІ БАГАТОКРИТЕРІАЛЬНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ

ПІДВИЩЕННЯ ТЕХНІЧНОГО РІВНЯ ЗУБЧАСТИХ КОНІЧНИХ ПЕРЕДАЧ НОВІКОВА НА ОСНОВІ БАГАТОКРИТЕРІАЛЬНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ТЕХНІЧНОГО РІВНЯ ЗУБЧАСТИХ КОНІЧНИХ ПЕРЕДАЧ НОВІКОВА НА ОСНОВІ БАГАТОКРИТЕРІАЛЬНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,25 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кучма Юрій Володимирович
УДК 621.83
ПІДВИЩЕННЯ ТЕХНІЧНОГО РІВНЯ ЗУБЧАСТИХ КОНІЧНИХ ПЕРЕДАЧ НОВІКОВА НА ОСНОВІ БАГАТОКРИТЕРІАЛЬНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ
Спеціальність 05.02.02 – машинознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Луганськ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Східноукраїнському національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Грібанов Віктор Михайлович,
Східноукраїнський національний університет,
завідувач кафедри "Прикладна математика"
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, доцент
Носко Павло Леонідович,
Східноукраїнський національний університет,
професор кафедри "Машинознавство"
кандидат технічних наук, доцент,
Полетучий Олександр Іванович,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського “ХАІ",
доцент кафедри проектування літаків і вертольотів
Провідна установа – Національний технічний університет “ХПІ”, кафедра "Деталі машин і прикладна механіка", Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться "_3_"_ липня _2001 р. о _10_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 29.051.03 Східноукраїнського національного університету за адресою:
91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20 а
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Східноукраїнського національного університету за адресою:
91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20 а
Автореферат розісланий "_30_" _червня_ 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ____________ Осенін Ю.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Зубчасті передачі, що входять у конструкцію більшості верстатів, транспортних машин, енергетичних установок, приладів і багатьох інших виробів, у значній мірі визначають масу, габаритні розміри, довговічність, надійність і конкурентноздатність цих виробів. Тому поліпшення експлуатаційних і товарних характеристик зубчастих передач на стадії їхнього проектування і виготовлення є традиційно актуальною задачею.
Однак зростаючі вимоги до збільшення окружних швидкостей, навантаження і ресурсу, до зменшення габаритів і маси редукторів усе менше задовольняються традиційними передачами, що не відповідають у ряді випадків вимогам ринку за такими показниками як одинична потужність, точність, рівень шумовипромінювання, питома матеріало- і енергоємність, конкурентноздатність. При цьому відсутність достатніх резервів удосконалювання традиційних зубчастих передач вважається добре обґрунтованою теоретично і широко підтвердженою експериментально.
Одним з найбільш реальних шляхів забезпечення подальшого прогресу в редукторобудуванні є застосування зачеплення Новікова, що має, у порівнянні з евольвентним зачепленням, підвищену навантажувальну здатність і поліпшені гідродинамічні умови контактування зубців.
Актуальність теми. Експлуатаційні характеристики зубчастих передач Новікова в значній мірі залежать від геометрії вихідного інструментального контуру і від точності їхнього виготовлення і монтажу.
На цей час у конічних передачах Новікова застосовуються вихідні контури, розроблені для циліндричних передач Новікова, однак в 70-і роки було доведено, що вихідні контури циліндричних передач не можуть бути ефективно використані в конічних передачах. У зв'язку з цим, синтез раціонального вихідного контуру для зубчастих конічних передач Новікова – одна з головних задач, що стоять перед дослідниками і виробниками.
Значне ж відставання досліджень з точності виготовлення і монтажу зубчастих передач Новікова і відсутність відповідної нормативно-технічної документації змушують виробника підбирати самостійно на емпіричному рівні контрольовані параметри і допуски зубчастих конічних коліс, передач і зуборізного інструменту. Це – друга актуальна задача, що вимагає вирішення.
Таким чином, тема дисертації є актуальною, тому що робота присвячена вирішенню двох згаданих актуальних задач.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проводилося: на основі програми робіт, що ведуться Луганським відділенням Транспортної Академії України; за планом науково-дослідних робіт Східноукраїнського національного університету (СНУ; тема ГН-31-98); на основі програм науково-технічного співробітництва СНУ з ВО "Луганський верстатобудівний завод" (договір № НТС-П-12-99), ЗАТ "Луганський машинобудівний завод ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ТЕХНІЧНОГО РІВНЯ ЗУБЧАСТИХ КОНІЧНИХ ПЕРЕДАЧ НОВІКОВА НА ОСНОВІ БАГАТОКРИТЕРІАЛЬНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок