Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ РОМАНУ ВИХОВАННЯ В ІТАЛІЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХХ СТОЛІТТЯ

ТРАНСФОРМАЦІЯ РОМАНУ ВИХОВАННЯ В ІТАЛІЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ РОМАНУ ВИХОВАННЯ В ІТАЛІЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,90 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ім.Т.Г.ШЕВЧЕНКА
КРУГЛИКОВА ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК: 821.131.1 – 31.09 “XX”
ТРАНСФОРМАЦІЯ РОМАНУ ВИХОВАННЯ В
ІТАЛІЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХХ СТОЛІТТЯ
10.01.04 – література зарубіжних країн
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі зарубіжної літератури Київського національного університету
ім. Тараса Шевченка.
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК – кандидат філологічних наук, професор
Жлуктенко Наталія Юріївна,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, завідувач кафедри зарубіжної літератури.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ – доктор філологічних наук, професор
Матвіїшин Володимир Григорович,
Прикарпатський університет ім. В.С.Стефаника,
завідувач кафедри світової літератури;
кандидат філологічних наук
Рязанцева Тетяна Миколаївна,
Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України,
старший науковий співробітник.
ПРОВІДНА УСТАНОВА – Національний університет “Києво-Могилянська Академія”, кафедра філології, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “29” травня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.178.02 при Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м.Київ-1, вул.М.Грушевського,4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, 01001, м.Київ, вул.М.Грушевського, 4.
Автореферат розісланий “20” квітня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ГАЙНІЧЕРУ О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема розвитку жанрів і жанрових різновидів – одна з найважливіших проблем теорії та історії літератури. Особливу увагу дослідників привертає жанр роману. Його природна здатність до змін і утворення різноманітних модифікацій обумовлює постійний інтерес науковців до питання типологізації романних різновидів. Жанрова типологія роману неодноразово розглядалася стосовно окремих літератур. Проблеми варіативності італійського роману висвітлені в літературознавчому доробку не так широко. Це пояснюється тим, що жанр роману в італійській літературі формується досить пізно порівняно з іншими європейськими літературами. Такий жанровий різновид роману, як роман виховання, що виник у Німеччині в XVIII столітті, шляхом культурної інтеграції потрапляє на італійські терени, переосмислюється італійськими авторами і зазнає криз і переродження, продовжуючи свій художній розвиток до наших днів. Дослідження жанрової системи італійського роману виховання при належному розкритті закономірностей поступу італійської літератури допомогло б краще пояснити тенденції розвитку жанру роману в цілому. Особливо продуктивним для дослідження видається жанрологічний аналіз зразків італійського роману виховання XX століття – часу рішучого вивільнення італійської літератури з-під панування класичної традиції. До того ж, сама традиційна схема роману виховання у XX столітті спонукала багатьох авторів до нових, не традиційних способів трактування. “Здається, сучасний роман шукає нову форму, в якій він міг би сприйняти і втілити стосунки між людьми, між людиною і речами, між людьми, речами і часом”, – виголошує у своїй доповіді італійський критик Енцо Пачі. Одвічне протистояння в італійській літературі традиції і експерименту суттєво вплинуло на пошук італійськими митцями нових форм і для роману виховання.
Пояснюючи загальну кризу романного жанру такими чинниками, як криза самої особистості і людського суспільства, Е.Пачі підкреслює визначну роль не лише суспільно-історичного, а й психологічного дослідження для розуміння нового витка розвитку роману. Багато літературознавців акцентують підсилення у переломні епохи особистісного світо- і самовідчуття в індивідуальній психології і на загальнокультурному рівні, внаслідок чого прозаїки XX століття приділяють велику увагу психологічному аналізу. У романі виховання теж сконцентровані свідчення напруженої психічної діяльності людини, що супроводжує появу нової особистості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ РОМАНУ ВИХОВАННЯ В ІТАЛІЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок