Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРАФІЧНИЙ МЕТОД ДОСЛІДЖЕННЯ ПРИРОДНИХ ЯВИЩ У ШКІЛЬНОМУ КУРСІ ФІЗИКИ

ГРАФІЧНИЙ МЕТОД ДОСЛІДЖЕННЯ ПРИРОДНИХ ЯВИЩ У ШКІЛЬНОМУ КУРСІ ФІЗИКИ

Назва:
ГРАФІЧНИЙ МЕТОД ДОСЛІДЖЕННЯ ПРИРОДНИХ ЯВИЩ У ШКІЛЬНОМУ КУРСІ ФІЗИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,21 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М. П. ДРАГОМАНОВА
УДК 372.853
Сальник Ірина Володимирівна
ГРАФІЧНИЙ МЕТОД ДОСЛІДЖЕННЯ ПРИРОДНИХ ЯВИЩ
У ШКІЛЬНОМУ КУРСІ ФІЗИКИ
13.00.02 – теорія і методика навчання фізики
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені
Володимира Винниченка Міністерства освіти і науки України, м. Кіровоград.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, доцент
ВЕЛИЧКО СТЕПАН ПЕТРОВИЧ,
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, завідувач кафедри фізики і методики її викладання.
Офіційний опонент: доктор педагогічних наук, професор,
СЕРГЄЄВ Олександр Васильович,
зав.кафедри фізики та методики її викладання
Запорізького державного університету.
Офіційний опонент: кандидат педагогічних наук, доцент
КЛІХ Віталій Юлійович,
доцент кафедри фізики Житомирського державного
педагогічного університету.
Провідна установа: Запорізький обласний інститут удосконалення вчителів, кафедра педагогіки, психології та методик навчання природничо-математичних дисциплін, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться " 5 " грудня 2000 р., о 1530 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.053.03 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, (01601 м.Київ, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601 м.Київ, вул.Пирогова, 9).
Автореферат розісланий "28" жовтня 2000 p.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради КОРШАК Є.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність дослідження. Одна з найбільш вагомих проблем системи освіти на сучасному етапі її удосконалення є орієнтація школи на формування творчої працелюбної особистості, розвиток індивідуальних здібностей і талантів молоді, формування готовності і здатності до самоосвіти, позитивного відношення до навчання, зацікавленості в одержанні нових знань, що передбачає застосування нових дидактичних інформаційних технологій та активізації методів навчання.
Велика роль у вирішенні цих завдань належить шкільному курсу фізики (ШКФ). Це зумовлено тим, що саме глибина і обсяг знань з фізики визначає рівень загальної і практичної підготовки школярів й одночасно суттєво впливає на подальші життєві плани кожного випускника школи. Тому процес навчання з фізики має спрямовуватися на формування в учнів умінь досліджувати природні явища на основі наукового способу мислення та правильних наукових уявлень про навколишній світ і фізичну картину світу.
В педагогічній та методичній літературі детально розглянуто питання оптимального вибору методів навчання в залежності від завдань, що вирішуються у навчально-виховному процесі. При цьому вибір методів навчання обумовлений не тільки змістом матеріалу, але й пізнавальними можливостями учнів, які визначаються віковими особливостями. З’ясовуючи сутність кожного із запроваджуваних методів, необхідно пам’ятати про те, що методи навчання не можна розглядати поза їх змістом, а також ні в якому разі не слід вважати один якийсь метод універсальним. Методи навчання, до того ж, потрібно використовувати у їхньому оптимальному поєднанні.
Поряд з іншими, важливим чинником в організації навчально-виховного процесу, які можуть забезпечити варіативний рівневий підхід до навчання відповідно до сучасних вимог, на нашу думку, є ознайомлення школярів з основними загальнонауковими методами дослідження (графічним, спектральним, голографічним та ін.), озброюючи тим самим учнів сучасними методами пізнання і сприяючи розвитку їх мислення. Це, в свою чергу, забезпечує повніше усвідомлення і засвоєння навчального матеріалу. На думку дійсного члена АПН України С.У.Гончаренка, навчившись користуватися методами науки, учні не просто пасивно сприймають знання, а самостійно перевіряють їх переконуючись в істинності цих знань, тобто учні самостійно вчаться добувати знання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГРАФІЧНИЙ МЕТОД ДОСЛІДЖЕННЯ ПРИРОДНИХ ЯВИЩ У ШКІЛЬНОМУ КУРСІ ФІЗИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок