Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДНОВЛЕННЯ ФУНКЦІЇ КОЛІННОГО СУГЛОБА У ХВОРИХ З ДИТЯЧИМ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ

ВІДНОВЛЕННЯ ФУНКЦІЇ КОЛІННОГО СУГЛОБА У ХВОРИХ З ДИТЯЧИМ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ

Назва:
ВІДНОВЛЕННЯ ФУНКЦІЇ КОЛІННОГО СУГЛОБА У ХВОРИХ З ДИТЯЧИМ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,80 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА
“ІНСТИТУТ ТРАВМАТОЛОГІЇ ТА ОРТОПЕДІЇ
 
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ”
УДК 616.728.3.831– 009.12–053: 616-089
МЕЛЬНИК МИХАЙЛО ВОЛОДИМИРОВИЧ
ВІДНОВЛЕННЯ ФУНКЦІЇ КОЛІННОГО СУГЛОБА У ХВОРИХ З ДИТЯЧИМ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ
14.01.21 – травматологія та ортопедія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в ДУ “Інститут травматології та ортопедії АМН України”, м. Київ
Науковий керівник:
кандидат медичних наук Гошко Володимир Юрійович, ДУ “Інститут травматології та ортопедії АМН України”, провідний науковий співробітник відділу захворювань суглобів у дітей та підлітків.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Бур’янов Олександр Анатолійович, Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри ортопедії та травматології.
доктор медичних наук, професор Шевченко Станіслав Дмитрович, ДУ “Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка АМН України”, головний науковий співробітник відділення патології хребта та суглобів дитячого віку.
Захист дисертації відбудеться "25" грудня 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.606.01 при ДУ “Інститут травматології та ортопедії АМН України” за адресою: 01601, м. Київ, вул. Воровського, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ДУ “Інститут травматології та ортопедії АМН України” за адресою: 01601, м. Київ, вул. Воровського, 27.
Автореферат розісланий "12" листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Страфун С.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За визначенням наукової групи Всесвітньої організації охорони здоров’я (1980), дитячі церебральні паралічі(ДЦП) – це група психомовних і моторних непрогресуючих синдромів, які є наслідком пошкодження мозку у внутрішньоутробному, інтранатальному та ранньому постнатальному періодах.
В Україні частота ДЦП складає 2,4—2,5 випадків, а в різних регіонах країни коливається від 2,3 до 4,5 на 1000 дитячого населення. В даний час в Україні більше 30 тисяч хворих мають потребу в тривалій реабілітації [В.І. Козявкін, 1999]. Основною проблемою пацієнтів з дитячим церебральним паралічем є обмеження рухової активності і, як наслідок, відсутність спілкування і в багатьох випадках обмеження доступу до освіти, що призводить до їх соціальної дезадаптації [К.А.Семенова, 1991, А.М.Ненько, 2005].
Згинальна контрактура колінного суглоба є проявом надмірної спастичності згиначів гомілки при, як правило, збереженому і дуже рідко ушкодженому чотириголовому м’язі стегна і також може бути обумовлена надмірною спастичністю триголового м’яза гомілки. Проблему колінного суглоба не можна розглядати як ізольовану проблему при ДЦП, а як наслідок деформацій в кульшовому і гомілково-ступневому суглобах. Дуже часто згинальна контрактура в колінному суглобі спостерігається при первинній згинальній контрактурі в кульшовому суглобі і еквінусній деформації стопи і проявляється після 4-5 річного віку. За даними як зарубіжних, так і вітчизняних авторів [Dias L.S., Jasty M.J., Collirs P. 1984, Reimers S, Poulscu S, 1984, Bagg M.R., Farlurj, 1993, Меженіна Е.П., 1981], якщо в процесі реабілітаційних заходів виникають згинально-розгинальні контрактури в колінному суглобі, вони повинні усуватися у віці 5-6 років. На думку Dhawlikar S. H., Mann R. L., 1992, усунення згинальних контрактур колінного суглоба не повинно відкладатися через вік дитини, хворої на ДЦП, а необхідно їх виконувати при наявності відповідних клінічних ознак та скарг пацієнтів. Вони починають лікування даної патології з 3-річного віку.
В жодному літературному джерелі, яке стосувалося консервативного лікування, ми не знайшли чітких обґрунтувань показів до даного виду лікування, термінів, їх періодичності, частоти і тривалості.
Проблема ортопедичного лікування порушення функції колінного суглоба у хворих на ДЦП розроблена на недостатньому рівні. Відсутня чітка система координованої співпраці невропатологів, нейрохірургів, ортопедів та реабілітологів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВІДНОВЛЕННЯ ФУНКЦІЇ КОЛІННОГО СУГЛОБА У ХВОРИХ З ДИТЯЧИМ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок