Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Прогнозування показників НАДІЙНОСТІ МЕХАНІЧНИХ КОНСТРУКЦІЙ бортової апаратури

Прогнозування показників НАДІЙНОСТІ МЕХАНІЧНИХ КОНСТРУКЦІЙ бортової апаратури

Назва:
Прогнозування показників НАДІЙНОСТІ МЕХАНІЧНИХ КОНСТРУКЦІЙ бортової апаратури
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,93 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАШИНОБУДУВАННЯ
ІМ. А.М. ПІДГОРНОГО
Повгородній Володимир Олегович
УДК 629.7.02
Прогнозування показників
НАДІЙНОСТІ МЕХАНІЧНИХ КОНСТРУКЦІЙ
бортової апаратури
05.02.09 – динаміка та міцність машин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник
доктор технічних наук, професор
Доценко Павло Данилович,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний
інститут”, професор кафедри теоретичної механіки та машинознавства
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, член-кореспондент НАН України Божко Олександр Євгенович, Інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України, зав. відділом надійності та динамічної міцності;
кандидат технічних наук, доцент Пушня Валентин Олександрович, Харківський Державний університет будівництва та архітектури, доцент кафедри будівельної механіки.
Провідна установа:
Національний політехнічний університет “Харківський політехнічний інститут”, кафедра динаміки та міцності машин, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 30.09.2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.180.01 при Інституті проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою: 61046, м. Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10 ІПМаш НАН України.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем машинобудування НАН України за адресою: 61046, м. Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10
Автореферат розісланий 27.08.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук Б. П. Зайцев


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтенсивний розвиток сучасної техніки, особливо ракетної та космічної, висунув у число актуальних проблем задачі динаміки та надійності складних конструкцій, які враховують різноманітність навантажень і конструктивних форм. Однією з важливих задач сучасної авіаційної техніки є дослідження динамічних характеристик деформованих елементів конструкцій (ЕК) приладів та конструкцій бортової радіоелектронної апаратури (РЕА). Метою таких досліджень є створення високонадійної несучої конструкції РЕА і забезпечення її захисту від високоінтенсивних механічних впливів.
Важливе місце на сучасних літальних апаратах (ЛА) займає система керування (СК). Апаратура СК зазнає інтенсивних динамічних навантажень, які породжують вібрації та призводять, в кінцевому рахунку, до появи раптових і поступових відмов і збоїв РЕА. Біля 30% відмов бортових РЕА при експлуатації ракетних комплексів виникає внаслідок впливу на конструкцію динамічних навантажень. Якість конструкцій приладів оцінюють, в основному, за допомогою випробувань на безвідмовність, довговічність тощо. Однак при цьому, по-перше, не завжди вдається відтворити реальні умови експлуатації, по-друге, в випадку несприятливого закінчення випробувань важко встановити причини відмови і визначити шляхи поліпшення параметрів конструкцій.
Тому питання оцінки міцності та надійності створеної апаратури РЕА на ранніх стадіях проектування має велике значення. Однією з основних оцінок параметрів, які характеризують нову конструкцію, є надійність об’єктів, в яких виникають вібраційні відмови через великі віброприскорення в місцях установлення електрорадіоелементів, відмови через порушення статичної міцності. Одночасно, в умовах зростання складності конструкцій, якісно нові результати можуть бути одержані тільки на основі конструктивних рішень, що базуються на чисельних методах розрахунку динамічних характеристик та оптимізації несучої конструкції РЕА на необхідному рівні надійності при проектуванні нових виробів авіаційного приладобудування.
Таким чином, визначення показників безвідмовності (імовірність безвідмовної роботи та наробіток на відмову), яке ґрунтується на чисельному моделюванні та аналізі динамічного стану просторових пластинчасто-стрижневих конструкцій ЛА на етапі проектування, є на сьогодні актуальною та далеко не вирішеною науково-технічною задачею.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Прогнозування показників НАДІЙНОСТІ МЕХАНІЧНИХ КОНСТРУКЦІЙ бортової апаратури

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок