Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ СТАТИСТИКИ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ СТАТИСТИКИ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ СТАТИСТИКИ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,39 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Михайлов Володимир Сергійович
УДК 331:339.5
МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ СТАТИСТИКИ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Спеціальність 08.03.01 - Статистика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі статистичних досліджень фінансової сфери, кредитно-грошових відносин та цін Науково-дослідного інституту статистики Державного комітету статистики України, м. Київ.
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Парфенцева Неля Олексіївна
Державна академія статистики, обліку та аудиту,
Державний комітет статистики України,
завідувач кафедри економічної статистики
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Захожай Валерій Борисович
Міжрегіональна Академія управління персоналом,
директор Інституту міжнародної економіки і фінансів,
завідувач кафедри фінансів і статистики
доктор економічних наук, професор
Кулинич Омелян Іванович
Хмельницький університет управління та права,
завідувач кафедри математики, статистики та
інформаційних технологій
доктор економічних наук, професор
Янковой Олександр Григорович
Одеський державний економічний університет,
професор кафедри статистики
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра статистики, обліку та аудиту, м. Харків
Захист дисертації відбудеться “_27_” червня 2005 року о 12-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.01 у Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд.317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд.201.
Автореферат розісланий “25”травня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, професор Шарапов О.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Набуття Україною державної незалежності зумовило виникнення нової галузі економічних відносин – зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД). Початком здійснення такої діяльності можна вважати 1992 рік, коли окремі суб’єкти господарювання країни згідно з чинним законодавством набули можливості налагоджувати зовнішньоекономічні зв’язки з юридичними і фізичними особами з інших країн світу. Незважаючи на глибоку економічну кризу, стрімке падіння обсягів виробництва промислової і сільськогосподарської продукції, труднощі із залученням капіталовкладень, що існували до кінця 90-х років, діяльність у галузі зовнішньої торгівлі товарами і послугами та у сфері міжнародного руху капіталів, розвивалась достатньо динамічно. Поява нового соціально-економічного процесу, який поступово набирає дедалі більшої ролі й значення в житті країни, призвела до необхідності створення адекватного методологічного, методичного і практичного інструментарію, за допомогою якого можна дослідити його сутність, проаналізувати взаємозв’язки між окремими його характеристиками і компонентами, вивчити досягнутий рівень і динаміку процесів, що відбуваються в цій області життєдіяльності суспільства.
Теоретико-методологічні й практичні проблеми статистики ЗЕД (це насамперед стосується її важливого розділу – статистики зовнішньої торгівлі товарами) розроблялись в наукових роботах багатьох авторів країн СНД, серед яких слід виділити таких фахівців, як С.Н.Бакулін, І.К.Бєлявський, Г.Є.Григорук, Н.Є.Єгоров, І.І.Єлісеєва, В.Г.Золоєв, Л.С.Клімова, Т.В.Костєва, Т.А.Курашева, Г.А.Мальцева, М.М.Новіков, І.І.Теслюк, Ю.А.Романов, П.П.Рижов, І.Н.Ряузов, В.М.Сімчера, Н.П.Тетельбаум, Л.В.Тарлицька, Л.М.Хоменко, В.К.Шишов, Н.І.Щедрін та інші.
Серед авторів далекого зарубіжжя, які розробляли різні напрями в рамках цієї тематики, можна відмітити таких спеціалістів як Р.Аллен, К.Вільямсон, Р.Вос, Д.Дайкер, Дж.Кендел, П.Ліппе, К.Мікалопулус, М.Пебро, Ф.Портер, Дж.Тарр, Рут Френклін Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ СТАТИСТИКИ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок