Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ЕЛЕКТРОННОГО СПЕКТРУ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ ТА СПЛАВІВ НА ЇХ ОСНОВІ

ОСОБЛИВОСТІ ЕЛЕКТРОННОГО СПЕКТРУ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ ТА СПЛАВІВ НА ЇХ ОСНОВІ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ЕЛЕКТРОННОГО СПЕКТРУ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ ТА СПЛАВІВ НА ЇХ ОСНОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,85 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Національна академія наук України
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОФІЗИКИ І РАДІАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ІГНАТЬЄВА ТАМАРА ОЛЕКСІЇВНА
УДК 538.945; 537.322; 669.28
ОСОБЛИВОСТІ ЕЛЕКТРОННОГО СПЕКТРУ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ ТА СПЛАВІВ НА ЇХ ОСНОВІ
01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науковому центрі “Харківський фізико-технічний інститут” НАН України, м. Харків
Науковий
консультант: | академік НАН України
доктор фізико-математичних наук, професор
Бар’яхтар Віктор Григорович,
Інститут магнетизму НАН України та МОН України, директор.
Офіційні опоненти: |
доктор фізико-математичних наук, професор,
Іванов Михайло Олексійович,
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України,
завідувач відділу теорії неідеальних кристалів;
доктор фізико-математичних наук, професор,
Свистунов Володимир Михайлович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” МОН України, завідувач кафедри технічної кріофізики;
доктор фізико-математичних наук, професор,
Оболенський Михайло Олександрович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна МОН України, завідувач кафедри фізики низьких температур.
Захист відбудеться “18” лютого 8 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .245.01 у Інституті електрофізики і радіаційних технологій НАН України за адресою: 61003, м. Харків, вул. Гамарника, 2, корпус У-3, НТУ “ХПІ”, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту електрофізики і радіаційних технологій НАН України за адресою: 61024, м. Харків, вул. Гуданова, . Відгук на автореферат дисертації надсилати на адресу: 61002, м. Харків, вул. Чернишевського, 28, а/с 8812.
Автореферат розісланий “28” грудня 8 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д .245.01 |
Пойда А.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найважливіших проблем вивчення особливостей електронного спектру твердих тіл є дослідження змін електронної структури під впливом зовнішніх дій. Складні електронні структури твердих тіл відповідають багатозв’язковій поверхні Фермі з малими електронними групами та вузькими перемичками, які чутливі до зовнішніх впливів. Під впливом домішок, тиску, температури відбувається перебудова електронного спектру – електронно-топологічні переходи, які впливають на фононний спектр, електрон-фононні взаємодії та, як наслідок, на фізичні властивості матеріалів.
Актуальність проблеми – встановлення зв’язку особливостей електронного спектру твердих тіл з їх фізичними властивостями обумовлена тим, що зміна електронної структури сприяє виникненню нових фізичних властивостей матеріалів, які необхідні для використання у практиці. В результаті вирішення цієї проблеми можна прогнозувати властивості твердих тіл та створювати нові технології виготовлення різних матеріалів із заданими властивостями.
У дисертаційній роботі проведено комплексне дослідження електронно-топологічних переходів в Мо, Re та сплавах на їх основі в області твердого розчину. В результаті комплексного підходу до вивчення особливостей електронного спектру із застосуванням різних експериментальних методів досліджень здобуто результати, які узагальнюються для застосування щодо інших систем.
Дослідження електронно-топологічних переходів за надпровідними властивостями – похідної (C) та за нормальними характеристиками – (C) є актуальними для встановлення ідентичності проявлення цих переходів в нормальному та надпровідному стані під впливом різних зовнішніх параметрів, тут Тс – температура надпровідного переходу, - термоелектрорушійна сила. В обох випадках природа електронно-топологічних переходів визначається властивостями електронного спектру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ЕЛЕКТРОННОГО СПЕКТРУ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ ТА СПЛАВІВ НА ЇХ ОСНОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок