Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ІНФОРМАЦІЙНОГО МЕТОДУ АНАЛІЗУ ТА ПРОПОРЦІЮВАННЯ ОДЯГУ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА

РОЗРОБКА ІНФОРМАЦІЙНОГО МЕТОДУ АНАЛІЗУ ТА ПРОПОРЦІЮВАННЯ ОДЯГУ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА

Назва:
РОЗРОБКА ІНФОРМАЦІЙНОГО МЕТОДУ АНАЛІЗУ ТА ПРОПОРЦІЮВАННЯ ОДЯГУ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,07 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
ПАЛЬЦУН ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
На правах рукопису
УДК 687.016.5:677.075
РОЗРОБКА ІНФОРМАЦІЙНОГО МЕТОДУ АНАЛІЗУ ТА
ПРОПОРЦІЮВАННЯ ОДЯГУ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА
 
Спеціальність 05.19.04-
технологія швейних виробів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2002
Дисертація є рукописом.
Роботу виконано у Київському національному університеті технологій та дизайну (КНУТД) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат технічних наук, професор Агошков Леонід Олександрович, Київський національний університет технологій та дизайну, директор інституту післядипломної освіти.
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор Кострицький Валерій Всеволодович, Київський національний університет технологій та дизайну, завідуючий кафедрою електромеханічних систем. – кандидат технічних наук, доцент Міщенко Ганна Іллінічна, Хмельницький приватний інститут моделювання конструювання швейних виробів, проректор з наукової роботи.
Провідна установа – Технологічний університет Поділля (м. Хмельницький) Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться “_17_“ грудня 2002 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.102.03 у Київському національному університеті технологій та дизайну за адресою: 01011, Київ – 11, вул. Немировича-Данченка, 2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці КНУТД.
Автореферат розіслано “_15_“ листопада 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., професор Журавський В.А.


Загальна характеристика роботи.
Актуальність теми. В умовах ринкової економіки проблема якості стає найактуальнішою проблемою промислового виробництва одягу. Головним напрямком її розвязання є поліпшення естетичних характеристик одягу на стадії його художнього проектування та інженерного конструювання.
Художнє проектування одягу, яке включає і його формоутворення, достатньо широко освітлене в сучасній спеціальній учбовій та монографічній літературі. Відповідні розділи містять ґрунтовний аналіз засобів композиції костюма та практичні рекомендації щодо оволодіння ними, правда, здебільшого взірцевого характеру. Такий підхід формує взаємодію свідомого і несвідомого, розвиває професійне чуття та інтуїцію. Але не можна шукати нових шляхів у мистецтві костюма за допомогою самого лише творчого чуття. Необхідно за допомогою наукового аналізу та синтезу показувати шлях художнику-модельєру, осмислюючи його творчість, чітко визначати йому мету і давати в його розпорядження засоби її досягнення.
Звичайно, почуття конструктивних і композиційних ліній, інтуїтивне відчуття довершеності костюма художнику не можуть навіяти ні раціональні побудови, ні математичні розрахунки, але в умінні втілювати образи на мові чисел, полягає успіх промислового випуску якісного одягу.
А втім - це теоретичні питання застосування методів точних наук у мистецтві костюма, та й у мистецтві взагалі. А практика показує, що кількісні критерії характеристик естетичних явищ, які можна було б одержати за допомогою цих методів, так і не з’явилися. Більше того, вона показує, що методи точних наук, перенесені у сферу мистецтва, в більшості своїй, стають наближеними, помилковими.
Найбільш суттєвою естетичною характеристикою виробів є пропорційність. Історія мистецтв переконливо свідчить про гармонійні властивості пропорцій, про те, що пропорція – кількісний інваріант гармонії. Проблема гармонії взагалі та пропорційної підпорядкованості елементів форми вивчалася багатьма дослідниками від стародавніх часів і до наших днів, проте головне питання теорії пропорцій щодо з’ясування причин гармонійності взаємозв’язку різних відношень елементів залишається відкритим. Проблема розкриття законів пропорціювання була і залишається однією з найбільш складних проблем естетики. Пошуки можливостей глибше дослідити природу пропорційності висувають на передній план проблему методу дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА ІНФОРМАЦІЙНОГО МЕТОДУ АНАЛІЗУ ТА ПРОПОРЦІЮВАННЯ ОДЯГУ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок