Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Засоби адміністративного примусу у сфері забезпечення безпеки у вугільних шахтах

Засоби адміністративного примусу у сфері забезпечення безпеки у вугільних шахтах

Назва:
Засоби адміністративного примусу у сфері забезпечення безпеки у вугільних шахтах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,95 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Національна академія державної податкової служби України
КІНАШ ЮЛІЯ ЯРОСЛАВІВНА
УДК 342.951:351.823.3(477)
Засоби адміністративного примусу у сфері забезпечення безпеки у вугільних шахтах
Спеціальність 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право і процес;
фінансове право; інформаційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Ірпінь-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі адміністративного права та державного управління Донецького інституту внутрішніх справ МВС України.
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент кафедри адміністративного і фінансового права Харитонова Олена Іванівна, Одеська національна юридична академія.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Додін Євген Васильович, Одеська національна юридична академія, завідувач кафедри морського і митного права
 
кандидат юридичних наук, доцент начальник кафедри адміністративної діяльності Олефір Віктор Іванович, Національна академія внутрішніх справ МВС України
Провідна установа – Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова
Захист відбудеться “21” листопада 2003 року о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 27.855.02 в Національній академії Державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Садова, 53.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці в Національній академії Державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Садова, 53.
Автореферат розісланий “17” жовтня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Г. Забарний
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження пояснюється необхідністю вирішення задач, що стоять перед Україною у зв'язку з трансформацією суспільних відносин, що відбуваються в нашій країні, переходом до нового типу господарювання. Не в останньому ступені це стосується вугільної промисловості, ситуація у якій стає дедалі більш важкою, що тягне загострення існуючих протиріч, створення умов для соціальної нестабільності у країні.
Відповідно до сумної статистики, протягом останніх чотирьох років на шахтах Донецького регіону загинуло 730 шахтарів. Цей показник є одним з найбільш високих у світі. І, на жаль, ситуація не змінюється на краще. На території Донецької області розміщено 70 діючих шахт, об'єднаних у 18 холдингів, а також 12 самостійних шахт. При цьому понад 95% шахт віднесені до особливо небезпечних об'єктів, на яких вугілля добувається в несприятливих умовах. Через відсутність коштів, реконструкція ряду шахт не проводилась понад 20 років.
Ситуація, що склалася в галузі, специфіка змін, які відбулися в останні роки і пов'язані з реформуванням адміністративного законодавства взагалі і законодавства про адміністративну відповідальність, зокрема, обумовлюють необхідність комплексного підходу до рішення багатьох проблем, у тому числі й у вугільній промисловості.
У результаті недосконалості і неповноти законодавства в цій сфері ефективність використання адміністративних засобів примусу для вирішення задач, які мають величезне соціальне і політичне значення, суттєво недостатня.
Такий стан проблеми багато в чому пояснюється недостатньою увагою до теоретичних розробок питань адміністративно-правового забезпечення безпеки гірничих робіт у вугільних шахтах. У вітчизняній науці адміністративного права відсутні спеціальні дослідження цієї проблеми. Немає узагальнення практики застосування законодавства, аналізу ефективності чинних норм, перспектив і тенденцій їх удосконалення. Практично не було наукових праць по цій проблемі під час існування СРСР. Адміністративно-правові засоби забезпечення безпеки гірничодобувних робіт покликані зробити свій внесок у вирішення проблем, що стоять перед вугільною промисловістю. Але, хоча адміністративно-правові засоби, зокрема, примусові засоби забезпечення безпеки робіт у вугільних шахтах є важливим елементом належної реалізації прав і обов'язків, дотепер їхня суть, особливості і значення в адміністративному праві України на монографічному рівні не досліджувалися.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Засоби адміністративного примусу у сфері забезпечення безпеки у вугільних шахтах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок