Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ГІГІЄНІЧНІ ПРОБЛЕМИ РЕВМАТИЗМУ СЕРЕД МІСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ТА НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ ЇХ ВИРІШЕННЯ  

СОЦІАЛЬНО-ГІГІЄНІЧНІ ПРОБЛЕМИ РЕВМАТИЗМУ СЕРЕД МІСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ТА НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ ЇХ ВИРІШЕННЯ  

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ГІГІЄНІЧНІ ПРОБЛЕМИ РЕВМАТИЗМУ СЕРЕД МІСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ТА НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ ЇХ ВИРІШЕННЯ  
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,88 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
ШУЛЬГІНА ВІРА ВІКТОРІВНА
УДК 616-002.77-036.2-084
СОЦІАЛЬНО-ГІГІЄНІЧНІ ПРОБЛЕМИ РЕВМАТИЗМУ
СЕРЕД МІСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ТА НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ ЇХ ВИРІШЕННЯ
 
14. 02.03 – соціальна медицина
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціальної медицини та ООЗ Буковинської державної медичної академії МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Ясинський Цезар Володимирович,
Буковинська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри соціальної медицини та ООЗ.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Пономаренко Віктор Михайлович, Український інститут громадського здоров’я МОЗ України, директор інституту;
доктор медичних наук, професор Сайдакова Наталья Олександрівна, Інститут урології і нефрології АМН України, головний науковий співробітник відділу епідеміології і організації методичної роботи в урології та нефрології.
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, МОЗ України, м. Київ, кафедра Управління охорони здоровя.
Захист відбудеться “ 3” жовтня 2002 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.003.01 при Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця МОЗ України за адресою: 03057, м. Київ-57, пр. Перемоги, 34, санітарно-гігієнічний корпус, аудиторія 2).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету імені О.О. Богомольця МОЗ України (03057, м. Київ-57, вул. Зоологічна, 3).
Автореферат розісланий “ 2 ” липня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П. Яворовський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Встановлення пріоритетів медико-соціального забезпечення згідно з проектом Концепції розвитку охорони здоров’я в Україні з метою формування системи орієнтованої на кінцеві результати, набуває все більшої значущості. Масштаби поширеності хронічних хвороб, зростаюча динаміка захворюваності, труднощі діагностики, лікування і реабілітації потребують подальшої розробки багатоаспектних заходів спря-мо--ваних на раннє виявлення захворювань. Автори фундамен-тальних дос-ліджень (Е.Г. Гончарук, Ю.В. Вороненко, М.І. Марце-нюк, 1989; А.М. Сер-дюк, 1995; В.М. Пономаренко, 1995; А.П. Кар-тиш, 1995), вказують на багатоплановість і складність завдань, оскільки в процесі життєдіяльності, населення зазнає дії впливу комплексу біотичних і абіотичних факторів середовища, які за певних умов досить активно призводять до розвитку донозологічних станів, а в подальшому патології органів і систем, що обтяжує перебіг тих чи інших захворювань, в тому числі і ревматизму. Медико-соціальне значення цього захворювання поля-гає у прогресуючому погіршенні якості життя, підвищенні частоти непрацездатності, рівня інва-лідності та смертності (В.Н. Коваленко, А.Г. Каминский, 2000; В.Н. Ано-хин, 1997; Н.А. Шостак, 1996). У другій половині 80-х років, з'явилась тенденція до зростання захворюваності, значного збільшення числа ревматичних вад серця, особливо у несприятливих у економічному та екологічному відно-шен-ні регіонах (В.А. Насонова з соавторами, 1994; В.А. Насонова, О.М. Фо-ло-меева, В.Н. Амирджанова, 1992). З такої епідеміологічної характеристики хвороби випливають дослідження ревматизму з позицій соціально-гігієнічних, що охоплюють вивчення провідних тенденцій і закономірностей захворюваності та поширеності ревма-тизму, встановлення взаємоз’вязків виникнення і перебігу ревма-тизму з факторами ендогенного і екзогенного змісту (Ю.А. Горяев, А.Л. Мень-ши-кова, 1996; В.Л. Бобылев с соавторами, 1995 та інші). Згадані вище проблеми як у вітчизняній, так і зарубіжній медичній науці ще не знайшли належної уваги, широкого висвітлення у науковій літературі, а з ряду питань досить суперечливі (О.М. Фоло-меева, Л.И. Бе-неволенская, 1996; Б.С. Белов, 1995; R.M. Pope, 1990).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ГІГІЄНІЧНІ ПРОБЛЕМИ РЕВМАТИЗМУ СЕРЕД МІСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ТА НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ ЇХ ВИРІШЕННЯ  

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок