Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ В 1939–1941 рр.: ІСТОРІОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ

ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ В 1939–1941 рр.: ІСТОРІОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ

Назва:
ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ В 1939–1941 рр.: ІСТОРІОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,78 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
Гуменюк Тетяна Іванівна
УДК 930.1(477.8)“1939/1941”
ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ В 1939–1941 рр.: ІСТОРІОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ
Спеціальність 07.00.06 – історіографія, джерелознавство та
спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Дерев’янко Сергій Миронович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника,
професор кафедри історіографії та джерелознавства .
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Гетьманчук Микола Петрович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри політології;
кандидат історичних наук, доцент
Футала Василь Петрович,
Дрогобицький державний педагогічний університет
імені Івана Франка,
завідувач кафедри історії України.
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “27” лютого 2007 року o 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.12 у Львівському національному універ-ситеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд.220).
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “23” січня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук, професор Сухий О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. В ході Другої світової війни українські землі опинилися в епіцентрі геополітичного протистояння могутніх тоталітарних систем Німеччини та СРСР. Історіографія початкового періоду війни, коли в результаті так званого Пакту Молотова – Ріббентропа й таємних протоколів до нього, збройною силою здійснено поділ Польщі та приєднання західноукраїнських земель до СРСР-УРСР, тривалий час була вкрай заполітизованою. Помітне місце в ній займали праці, які відтворювали процес радянізації та форсовану уніфікацію суспільно-політичного ладу, духовного життя краю за зразками сталінського тоталітарного режиму.
Історія дослідження процесу соборизації України, місце в ньому Східної Галичини і Західної Волині у 1939–1941 роках, є важливою науковою проблемою, розробка, якої дозволяє оцінити стан одразу декількох національних історіографій, прослідкувати зміни які в них відбулися, і з яких причин. Вивчення державно-соборного процесу в Україні впродовж останнього п’ятнадцятиліття велось інтенсивно, проте певне коло політичних і етносоціальних питань залишається малодослідженим.
Актуальність проблеми викликана й сучасною суспільно-політичною ситуацією в Україні, коли певні розбіжності у розумінні історичних реалій минулого, залишки породжених радянською історіографією етнополітичних стереотипів гальмують процес консолідації української нації, використо-вуються окремими політичними чинниками для поділу українців на західних та східних. Відтак важливо прослідкувати еволюцію методологічних підходів історичної науки, розкрити механізми впливу на неї ідеології й політики, а також як народжувалися ідеологеми і стереотипи, від яких поступово позбавляється сучасне українське суспільство.
Мета і завдання дослідження – на основі критичного аналізу історіографічних джерел визначити основні риси розвитку історіографії історії західноукраїнських земель 1939–1941 років, формування її методологічних засад під впливом домінуючих ідеологічних і політичних концепцій, прослідкувати еволюцію вітчизняної історичної думки на різних етапах розвитку суспільства.
Досягнення цієї мети передбачало розв’язання наступних завдань: –
виділення основних періодів, методологічних концепцій і тематичних напрямів у дослідженні проблеми;–
порівняння підходів до вивчення історії західноукраїнських земель початку Другої світової війни в працях істориків СРСР, України, Польщі, Росії та деяких інших країн;–
аналіз сучасного стану вивчення процесів легітимної соборизації українських земель, механізмів уніфікації державно-політичної системи регіону після його приєднання до СРСР–УРСР;–
окреслення кола військово-політичних і етносоціальних проблем, тематичних сюжетів, які потребують подальшої наукової розробки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ В 1939–1941 рр.: ІСТОРІОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок