Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ефективність ВИКОРИСТАння залізистих мінеральних вод курорту Сойми при залізодефіцитних анеміях різного походження

ефективність ВИКОРИСТАння залізистих мінеральних вод курорту Сойми при залізодефіцитних анеміях різного походження

Назва:
ефективність ВИКОРИСТАння залізистих мінеральних вод курорту Сойми при залізодефіцитних анеміях різного походження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,26 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство охорони здоров’я України
Український науково-дослідний інститут
медичної реабілітації та курортології
ДОБРА Лариса Петрівна
УДК 616.155.194-85.327:553.73
ефективність ВИКОРИСТАння залізистих мінеральних вод курорту Сойми при залізодефіцитних анеміях різного походження
14.01.33 – курортологія та фізіотерапія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в науково-практичному об'єднанні "Реабілітація" МОЗ України, м. Ужгород та на базі гематологічного реабілітаційного відділення санаторію "Верховина" Представництва ЗАТ "Укрпрофоздоровниця" в Закарпатській області.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Міщук Василь Григорович, Івано-Франківська медична академія МОЗ України, професор кафедри терапії факультету післядипломної освіти.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Драгомирецька Наталія Володимирівна, Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України, головний науковий співробітник клінічного відділу;
доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Волошина Олена Борисівна, Одеський державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри сімейної медицини та загальної практики.
Провідна установа: Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, кафедра фізіотерапії та курортології, м.Харків.
Захист дисертації відбудеться 26.06.2003 р. о 12.00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 41.608.01 Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології МОЗ України (65014, Одеса, Лермонтовський пров., 6).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Українського НДІ медичної реабілітації та курортології (65014, Одеса, Лермонтовський пров., 6).
Автореферат розісланий 23 травня 2003 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук,
старший науковий співробітник Дмитрієва Г.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед анемій, які становлять 65% від усіх захворювань крові (Темник І., Ковалів Ю., 1998), найчастіше виявляються залізодефіцитні. Це - надзвичайно поширений клініко-гематологічний синдром, обумовлений дефіцитом заліза в сироватці крові, кістковому мозку і депо, питома вага якого серед інших анемій становить 80-85% (Гусева С.А., Вознюк В.П., Дубкова А.Г., 1999; Дворецкий Л.И., Колендо С.Е., 1999; Wintrobe M.M. et al., 1993).
В останні роки відмічається збільшення числа людей, в яких виявляється залізодефіцит і пов’язана з ним залізодефіцитна анемія (ЗДА). За даними ВООЗ, в світі нараховується 200 млн людей, що страждають на це захворювання (ВООЗ, 1991). Окороков А.Н. (2001) відмічає, що люди, які мають скритий дефіцит заліза і ЗДА становлять 15-20% населення земної кулі. При цьому, на думку Шамова И.А. (1991), Коган А.Х. и соавт. (1991) із 100 хворих на ЗДА – 95% - це жінки, за виключенням випадків, коли анемія була наслідком пухлин. Широка розповсюдженість серед населення, часто пізня діагностика, розвиток змін у внутрішніх органах при формуванні сидеропенічного і анемічного синдромів, неможливість досягти в ряді випадків клініко-гематологічної ремісії та метаболічної компенсації, незбалансованість харчування та недостатнє споживання населенням ряду регіонів м’ясопродуктів і риби роблять проблему не тільки медичною, але й соціальною (Видиборець С. В., 2001; Доценко Н., Мирошниченко В., Королёва Н., 2001).
Актуальність даної проблеми пов’язана не тільки зі значною поширеністю даного клініко-гематологічного синдрому, а також важкістю його лікування. Це зумовлено необхідністю терапії основного захворювання, що призвело до порушення всмоктування заліза, наявністю супутніх захворювань (хвороби печінки, нирок, інфекції), тривалим прийомом препаратів (Меньшиков В.В., 2001). Крім того, істотну роль у розвитку ЗДА відіграють підвищене його споживання під час росту, втрати при менструальному циклі (Жданова Е.В, 2002), що не завжди можна врахувати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ефективність ВИКОРИСТАння залізистих мінеральних вод курорту Сойми при залізодефіцитних анеміях різного походження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок